Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Zatočte s kily díky kurkuminu a piperinu

Ať už tvarujete formu do plavek nebo toužíte po vitálnějším těle, jaro je ideální dobou pro start. Delší dny a sluneční svit vybízejí k pohybu venku, přísun lokální rané zeleniny motivuje k odlehčené stravě plné vlákniny, vitaminů a minerálů. Úsilí se dá podpořit i doplňky stravy. Mezi zmíněné patří doposud opomíjené látky kurkumin a piperin, které zmírňují pocit hladu, ale mají také pozitivní účinky na regeneraci organismu po sportovním výkonu díky svým protizánětlivým a antioxidačním vlastnostem. Jejich účinky jsou posílené při vzájemném užívání, proto česká značka Green Idea přichází s doplňkem stravy spojujícím tyto výjimečné rostlinné extrakty.

Kurkumin se získává extrakcí z kořene kurkumovníku, rostliny příbuzné zázvoru. Už léta je mu přisuzován silný antioxidační a protizánětlivý efekt. Díky tomu podporuje regeneraci tkání po fyzické námaze, což ocení mnozí sportovní nadšenci. Zmírňuje pocity hladu, proto je skvělým doplňkem stravy při redukčních dietách. Kurkumin podporuje imunitní systém a zároveň pomáhá s regenerací střevní mikroflóry, jež je důležitou součástí obranyschopnosti. Na tento komplex střevních bakterií působí detoxikačně, což podporuje správnou funkci střev a vstřebávání živin. Správně vyživený organismus je základem zdravého těla bez zpomaleného metabolismu a rostoucí tělesné váhy, která je často zapříčiněna stravou chudou na vlákninu, vitaminy, minerály a bílkoviny.

Díky svým vlastnostem dokáže aktivovat některé enzymy neutralizující volné radikály na buněčné úrovni, tudíž se pyšní antioxidačními vlastnostmi. Stejný mechanismus zajišťuje také protizánětlivý účinek kurkuminu. Záněty často ústí v oxidační stres (nadbytek volných radikálů), jehož míru může kurkumin snížit. Právě nerovnováha volných radikálů vede k mnohým chorobám.

Piperin zvyšuje množství vyměšovaných trávicích šťáv ze slinivky břišní, tudíž působí na harmonické trávení. Urychluje proces metabolismu díky svému působení na histaminové receptory. Redukuje tukovou tkáň a snižuje hladinu LDL cholesterolu. Byly pozorovány jeho protizánětlivé účinky, proto dokáže podpořit efekt kurkuminu, s nímž je zkombinován v přípravku Green Idea.

Kurkumin s piperinem, Green Idea, doplněk stravy, prodává greenidea.cz a topvet.cz, 60 tobolek za 268 Kč
Kurkumin je flavonoid získávaný z kořenu kurkumy. Pro vyšší biologickou účinnost je kurkumin v přípravku doplněn piperinem, výtažkem z pepře. Podporuje normální trávení a chuť k jídlu, optimální funkci jater a slinivky, čímž pozitivně působí na metabolismus tuků a jejich nadbytek v těle. Má příznivý vliv na stav kloubů, kostí a kardiovaskulárního systému. Jedná se o silný antioxidant s protizánětlivými účinky. Díky tomu urychluje regeneraci po fyzické námaze a povzbuzuje aktivitu imunitního systému.

Značka Green Idea se zrodila z touhy a nadšení čerpat léčivou sílu z rostlin. Vznikla po dlouholetém působení a výzkumu společnosti Topvet vyrábějící přírodní kosmetiku, doplňky stravy a tinktury. Značka Green Idea je prémiovou řadou české společnosti Topvet, za níž stojí rodinná tradice již od roku 1990. Přípravky splňují přísná kritéria bio kosmetiky, neobsahují ropné deriváty, syntetická barviva, parfémy, konzervanty a živočišné látky.

Zdroj a foto: Green Idea

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *