Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sex a vztahy

Pandemie nebrání lidem v nevěře, většina záletníků si ji dopřává dvakrát měsíčně. Muži přitom odpouští nevěru častěji než ženy

Podle nejnovějšího průzkumu britské webové seznamky by nevěru své partnerce odpustilo celých 86 % mužů, partnerovi naopak 82 % žen. Titul největších nevěrníků náleží Irům, celá pětina z nich si zálety užívá každý den. Podvádění partnerů nijak neomezila ani pandemie koronaviru, většina nevěrných lidí si momentálně dopřává dva zálety měsíčně. Muži hůře snášejí sexuální nevěru, pro ženy je horší přenést se přes nevěru emoční.

Nevěra bývá často považována za největší partnerskou zradu, která v drtivé většině případů musí skončit rozchodem. Podle průzkumu webové seznamky Ashley Madison to ale s netolerancí nevěry ve skutečnosti nebývá tak horké. A překvapivě jsou to muži, kdo má pro záletné partnerky větší pochopení. „Nevěru by dle průzkumu dokázalo odpustit 86 % mužů oproti 82 % žen. Zároveň 85 % respondentek vypovědělo, že už jim jejich partner někdy v minulosti nevěru odpustil. Mužů s obdobnou zkušeností bylo méně, jen 80 %,“ komentuje hlavní výsledky průzkumu Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Jiný pohled na nevěru? Je za tím evoluce
Jak známo, muži a ženy prožívají konfrontaci s nevěrou různě. „Muži se obecně více soustřeďují na fyzický aspekt tajného vztahu, tedy na to, zda jejic!h partnerka měla s milencem sexuální styk. Pokud ano, je pro ně odpuštění těžší. Ženy naopak mnohem hůře přijímají emoční nevěru,“ vysvětluje Adam Durčák. Odborníci se domnívají, že tyto rozdílné postoje pramení z evoluce a souvisejí s reprodukcí. Zatímco matka je jistá vždy, u otce to tak není. Pro muže je tudíž rizikem spojeným se sexuální nevěrou to, že případný potomek nebude jejich biologický. Ženy naopak potenciální konkurenční emoční pouto vnímají jako hrozbu pro hmotné zajištění rodiny ze strany muže.

Největšími záletníky jsou Irové
Průzkum, kterého se účastnily 3 000 lidí z celého světa, rovněž odhalil, že nejaktivnějšími nevěrníky jsou Irové. Celých 20 % z nich svého partnera či partnerku podvádí denně. Druhé místo nelichotivého žebříčku patří Němcům s 13 %, třetí se umístili Kolumbijci s 8% podílem. Záletnictví přitom nijak výrazně neovlivnila ani pandemie koronaviru a různá s ní spojená omezení pohybu. „Podle dat seznamky má většina lidí, kteří mají ve zvyku své partnery podvádět, aktuálně zhruba dvě tajná rande měsíčně,“ uzavírá Durčák s tím, že pětina lidí však prozradila, že se svým tajným milencem či milenkou ve skutečnosti vůbec nemá sex.

Zdroj: Ruzovyslon.cz, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *