Užijte si aktivní léto s astaxanthinem ze sladkovodních řas

Léto znamená spoustu pohybu na slunci nebo u vody. Dovolená u moře, výlety do přírody a jiné radovánky s sebou mohou přinést i nepříjemnosti v podobě sluncem spálené pokožky nebo namožených svalů. S nápravou těchto škod může pomoci astaxanthin, mimořádně silný antioxidant ukrývající se ve sladkovodních řasách nebo lososím mase. Čistý přírodní astaxanthin je výjimečným společníkem pro nadcházející teplé měsíce. Užívat ho lze vnitřně ve formě tobolek nebo jako součástí pleťového krému. Obojí zařadila do svého sortimentu česká značka Green Idea spojující to nejlepší z přírody.

Astaxanthin patří mezi karotenoidy, rostlinná barviva, a jeho hlavní úlohou v organismu sladkovodních mikrořas je chránit je před UV zářením. Vyjma řasy Haematococcus pluvialis je součástí tkání lososů nebo krevet, u nichž způsobuje typicky růžové zbarvení. Látka pomáhá odbourávat volné radikály, a tím snižuje efekt oxidativního stresu na buňky. Zlepšuje tak jejich regeneraci, obranyschopnost a zpomaluje jejich stárnutí. Tohoto efektu se využívá především v péči o pleť, neboť astaxanthin zlepšuje stav pokožky po vystavení slunečním paprskům nebo případnému spálení. Pleť si zachovává mladistvost, pružnost a snadněji udržuje svoji hydrataci. Astaxanthin také posiluje imunitu a regeneruje tkáně po fyzické námaze, snižuje případnou zánětlivost a oddaluje únavu. Pokud je pro vás léto ve znamení sportu, pak ho jistě oceníte.

Aktivní pleťový krém s astaxanthinem, Green Idea, prodává greenidea.cz a topvet.cz, 50 ml za 198 Kč
Astaxanthin je velmi silný antioxidant ze sladkovodních řas chránící pleť před volnými radikály a zpomalující její stárnutí. Přispívá k regeneraci pokožky po opalování. Mix olejů z hroznových a slunečnicových semínek, šípků, avokáda a bambuckého másla pleť hydratuje, vyživuje a podporuje účinky astaxanthinu. Pokožka zůstává mladistvá a zdravá. Doporučujeme užívat v kombinaci s tobolkami Astaxanthin pro výraznější výsledky.

Přírodní astaxanthin, Green Idea, doplněk stravy, prodává greenidea.cz a topvet.cz, 60 tobolek za 498 Kč
V současné době je astaxanthin jeden z nejsilnějších antioxidantů získávaný ze sladkovodních řas, mnohokrát účinnější než vitamin C nebo koenzym Q10. Tento karotenoid ocení obzvláště aktivní lidé, protože oddaluje únavu, pomáhá s regenerací a zvyšuje vytrvalost. Posiluje imunitu a chrání pleť před volnými radikály.

Značka Green Idea se zrodila z touhy a nadšení čerpat léčivou sílu z rostlin. Vznikla po dlouholetém působení a výzkumu společnosti Topvet vyrábějící přírodní kosmetiku, doplňky stravy a tinktury. Značka Green Idea je prémiovou řadou české společnosti Topvet, za níž stojí rodinná tradice již od roku 1990. Přípravky splňují přísná kritéria bio kosmetiky, neobsahují ropné deriváty, syntetická barviva, parfémy, konzervanty a živočišné látky.

Foto: archiv Green Idea

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.