Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Technologie

LovelyData: Díky datové gramotnosti uspějí jednotlivci i firmy

Čím dál častěji se můžeme dočíst o umělé inteligenci, strojovém učení nebo o robotech, kteří nás mají údajně brzy nahradit. V LovelyData obrátili pro spoustu lidí neznámý či dokonce děsivý svět dat na výzvu a příležitost a v kurzech učí, jak využívat moderní nástroje, strojové učení, Python, SQL, Excel, Power BI, R a Tableau. Zaměřili se na datovou gramotnost. „Vytvořili jsme LovelyData, abychom mohli učit data všechny Čechy a Slováky. Pokrýváme širokou oblast technologií a nástrojů, “ říká Lubomír Husar, zakladatel LovelyData.

Všude se mluví o datech a možná máte pocit, že vám ujíždí vlak. Proč se tolik lidí učí Python, R nebo SQL? Jak získat nové znalosti a začít využívat moderní nástroje, které mění naše životy? Jak si zjednodušit práci a otevřít dveře novým příležitostem?

Odpověď najdete ve vzdělání. S tím však mohou souviset další pochybnosti. Jak získat přístup ke strukturovanému vzdělávání, které je vytvářeno přímo pro on-line kurzy?“ odpovídá a zároveň klade otázky Lubomír Husar, zakladatel kurzů, kde učí data, strojové učení, Python, SQL, Excel, Power BI, R a Tableau.

V dnešní době je nutné využívat technologie
Jak poznat lektory, kteří mají zkušenosti z praxe – odborníky, kteří navíc umí látku vysvětlit ve vaší rodné řeči? Jak si udržet motivaci, když studujete při zaměstnání a často se věnujete svému vzdělávání večer? A když už se rozhodnete do toho jít, jak mít jistotu, že vaše investice přinese vysněné výsledky?

Hledali jsme cestu, jak na tyto otázky najít férovou odpověď. Ano, přiznáváme, že na začátku jsme si i my kladli přesně takové otázky. A protože jsme na ně nenacházeli ucelené odpovědi, rozhodli jsme se je vyřešit sami – a odpovědi si nenechat pro sebe. Vytvořili jsme LovelyData, abychom mohli učit data všechny Čechy a Slováky,“ říká s úsměvem Husar a dodává: „Mnoho našich kurzů je zakončeno praktickým testem. Získaný certifikát tak dokládá, že absolvent probíranou látku dokáže použít v praxi.“

Online přístup a studnice vědomostí
V současnosti je důležité mít přístup k informacím téměř neustále. „Máme streamovací platformu, kterou si sami vyvíjíme a na které běží všechny naše kurzy. Studenti si díky ní lépe osvojí novou látku a mohou se v ní zdokonalovat kdykoliv a kdekoliv. Zároveň mají okamžitý přehled o pokroku, který už udělali,“ konstatuje Lubomír Husar. „Každému kurzu věnujeme obrovskou péči. Vybíráme ty nejlepší lektory. Ti připraví osnovu a natočí kurz, do kterého vloží svoje zkušenosti. Kurz prostříháme, vyladíme zvuk a přidáme materiály, které student potřebuje. Pak všechno zveřejníme na jednom místě, aby byla probíraná látka jednoduše a přehledně dostupná,“ poukazuje Husar.

Datová gramotnost, nutná dovednost
Datová gramotnost – tedy schopnost umět analyzovat a využívat data – je nutná dovednost, která může firmám i jednotlivcům přinést mnoho dobrého. „Naše kurzy učí využívat data. Pokrýváme širokou oblast technologií a nástrojů – Strojové učení, Python, SQL, Excel, Power BI, R, Tableau. Pravidelně přidáváme nové kurzy a nová témata. Pro firemní zákazníky připravujeme školení na míru,“ říká zakladatel kurzů, Lubomír Husar.

V dnešní době je žádoucí využívat technologie, které používá nejen Netflix, Instagram nebo YouTube, ale i spousta dalších chytrých firem. „Co kdybyste si uměli práci zjednodušit a díky tomu byste vytvářeli reporty, grafy, tabulky nebo dokumenty snadno a rychle? Místo zdlouhavé, manuální práce byste mohli věnovat čas něčemu docela jinému. Třeba novým příležitostem, které jste doteď odkládali a nestíhali,“ uzavírá zakladatel LovelyData.

V LovelyData se řídí těmito zásadami:

  • Nabízí velký výběr kurzů.
  • Pokrývají aktuální témata a technologie.
  • Všechny kurzy probíhají v češtině a slovenštině.
  • Lektoři jsou odborníci z praxe.
  • Na konci kurzu získají úspěšní studenti certifikát.

Zdroj a foto: LovelyData

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *