Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

1. máj: Češi k polibkům pod třešní přidávají i drobné dárky. Tři návody na originální májový náramek

Valentýn, nebo 1. máj? I když obliba únorového svátku zamilovaných u Čechů roste, stále u nich vede oslava lásky 1. května. K tomu neodmyslitelně patří polibky pod rozkvetlou třešní. I to se ale mění – přibývá párů, které si tento den rády zpestřují osobitými dárky. Ty vlastnoručně vyrobené se těší stále větší oblibě.

Romantické večeře, šperky nebo květiny – tyto dárky patří ke klasikám Valentýna. Oproti Valentýnu se s Prvním májem dárky nespojují, a pokud ano, tak jde hlavně o symbolické drobnosti. „Zatímco Valentýn je spojen se symboly srdce a červenou barvou, májové dárky jsou neutrálnější, spojené s příchodem jara a zpravidla nositelné v průběhu celého roku. Na Valentýna obchody valentýnskými dárky přetékají, ale na tradiční český svátek zamilovaných obchodníci stále trochu zapomínají. I z toho důvodu stoupá obliba vlastní výroby dárků – v té vedou jednoduché šperky. Velmi populární jsou náramky vyrobené z přírodních materiálů nebo z korálků v pastelových či tlumených barevných tónech. Jejich výroba je velmi snadná, zvládne ji naprostý začátečník, zabere několik minut a výsledkem je osobitý šperk, který se bezpochyby trefí do vkusu obdarovaného,“ řekla Zuzana Dobšíčková, kreativní ředitelka Korálky.cz, největšího e-shopu v Česku s komponenty k výrobě šperků.

Populární jsou také náramky, které v sobě nesou skrytý význam – nosí jejich majiteli štěstí, chrání ho nebo symbolizují jeho znamení zvěrokruhu. K jejich výrobě lidé často využívají minerály. „Stále více lidí chce nosit originální šperk, který navíc koresponduje s jejich osobností. K tomuto účelu jsou právě minerály ideální. Nejčastěji z nich lidé dělají náramky, které zvládne vyrobit i úplný začátečník. Náramky z minerálů a polodrahokamů jsou vhodným doplňkem jak na každodenní nošení, tak i pro slavnostní příležitosti. Naši zákazníci velmi často nakupují kombinace minerálů podle znamení zvěrokruhu obdarovaného nebo podle toho, jaké vlastnosti jsou minerálům připisovány. Například o růženínu se tvrdí, že je kamenem lásky, náramek vyrobený z tohoto minerálu doplněný navíc o přívěsek srdce je tak ideálním dárkem k Prvnímu máji,“ uvedla Zuzana Dobšíčková.

NÁVODY NA VÝROBU JEDNODUCHÝCH NÁRAMKŮ:


Dvojitý náramek z imitace perel
Co je třeba:
paměťový drát z nerezové oceli 20 mm/10 závitů, plastové korálky imitace perel ve velikostech 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 mm, bižuterní ketlovací kleště.

Postup:
Uštípneme si dvě otáčky drátu a na jednom konci vytvoříme očko pomocí bižuterních ketlovacích kleští.  Poté navlékáme perly podle velikosti sestupně za sebou. Počet perel volíme podle toho, jak veliký náramek chceme mít. Náramek ukončíme opět očkem pomocí bižuterních ketlovacích kleští.

Náramek z růženínu a praskaného křišťálu s přívěskem srdce
Co je třeba:
Beadalon elastomer 0,5 mm/3 m, OmegaCast přívěsek srdce s bílým smaltem 12×10 mm pozlacený, růženín 6 mm matný (balení 17 cm), praskaný křišťál 6,5 mm (2 korálky), kovový korálek plný 5 mm zlatý (2 ks), kovový korálek se silikonem a ověsem 5 mm zlatý (1 ks), bižuterní spojovací kroužek 4 mm zlatý, bižuterní vteřinové lepidlo, bižuterní ploché kleště.

Postup:
Na výrobu náramku si ustřihneme potřebnou délku elastomeru (tj. obvod svého zápěstí + 15 cm navíc – aby se náramek lépe ukončoval).  Poté navlékáme korálky z růženínu (polovinu), jeden kovový korálek, praskaný křišťál, korálek s ověsem a postup opakujeme zase opačně, dokud není náramek kompletní podle požadované délky. Konce elastomeru svážeme a uděláme tři protilehlé pevné uzlíky, které ještě pro jistotu zakápneme malou kapkou bižuterního vteřinového lepidla. Na korálek s ověsem uprostřed pak pomocí plochých bižuterních kleští přiděláme spojovací kroužek, na kterém máme již navlečený přívěsek OmegaCast se srdcem.

Náramek se spojenými srdci
Co je třeba:
Kovový korálek plný 5 mm zlatý (2 ks), OmegaCast spojovací díl dvojité srdce 19×14 mm pozlacený, hedvábná nit s jehlou 0,98 mm/2 m světle růžová, set plochých 2mm koncovek s karabinkou v barvě zlata, bižuterní ploché kleště.

Postup:
Ustřihneme si dvě stejně dlouhé hedvábné šňůry a každou z nich provlékneme jednou stranou pozlaceného spojovacího dílu. Poté na obě strany navlékneme zlatý kovový korálek. Konce šňůrek si vložíme do koncovek se zapínací karabinkou a zamáčkneme pomocí plochých bižuterních kleští a máme hotovo.

Zdroj a foto: www.koralky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *