Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Krkonošská Stezka opět láká na cestu korunami stromů a těší se velkému zájmu

Za 10 dní provozu navštívilo Stezku korunami stromů v Janských lázních již 1418 osob. I přes chladnější počasí svědčí počet návštěvníků o oblíbenosti Stezky. Přesto se v žádném případě netvoří fronty, jelikož je otevřeno každý den od 9:30 do 18 hodin. V průměru tedy navštívilo Stezku necelých 17 návštěvníků za hodinu.

Stezka korunami stromů Krkonoše je vyhledávanou turistickou atrakcí v krkonošském regionu. Svým návštěvníkům i v současné době nabízí zábavnou a zároveň vzdělávací procházku lesem z dech beroucí perspektivy korun stromů.  Na visuté Stezce v délce 1 511 metrů návštěvníci prochází lesem od kořenů stromů až po jejich vrcholky a pohybují se v otevřeném prostoru na čerstvém vzduchu. „Zaznamenali jsme obavy veřejnosti z vysokých návštěv a tvořících se front. Můžeme všechny ujistit, že se nemusí obávat žádných davů, naopak vzhledem k probouzející se přírodě můžeme návštěvu v tomto jarním období doporučit,“ říká Marie Jarkovská, jednatelka korunami stromů Krkonoše.

Délka, prostornost a umístění Stezky uprostřed zdravého krkonošského lesa tak v kombinaci s jarním počasím přímo láká na oblíbené rodinné výlety. Novinkou letošní sezóny je visutá adrenalinová síť. „Mezi vrcholky stromů si můžete bezpečně zaskákat, i když je síť instalovaná ve výšce 23 metrů nad zemí. Má plochu 21 m2, její nosnost je až 500 kg na metr čtvereční a jediným omezením k jejímu vyzkoušení je tak nepřekonatelný strach z výšek, protože pod sítí je volný prostor o výšce sedmi pater,“ dodává Zdeněk Pop, marketingový ředitel Stezky.

Programový kalendář Stezky na následující měsíce je atraktivní pro všechny věkové kategorie. Vstupenky je na něj možné zakoupit prostřednictvím e-shopu předem a u vstupu se tak zdržet jen nezbytně. Stačí se pouze prokázat platnou vytištěnou či elektronickou vstupenkou. Na konci procházky po Stezce se návštěvníci mohou občerstvit ve výdejovém okénku.

Krkonoše jsou opravdovým turistickým i přírodním rájem, a kromě Stezky korunami stromů se ve stejné lokalitě můžete vydat například po naučné stezce Černohorské rašeliniště kousek od vrcholu Černé hory. Rašelinu zde lidé nikdy netěžili a místní rašeliniště je tak jedním z mála míst ve střední Evropě, kde je k vidění divoká a nedotčená příroda. Pohodlnou procházkou se z Černé hory dá pokračovat až do Pece pod Sněžkou, případně i na naši nejvyšší horu Sněžku.

O Stezce
Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1 511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem. Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí lze dosáhnout v tobogánu rychlosti až 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není. Rychlost, které by bylo možné dosáhnout (s podporou napršené vody), by mohla totiž dosáhnout až 80 km/h.

Stezka je vhodná pro všechny ty, kdo se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozví nové a zajímavé informace. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku.

Zdroj a foto: Stezka korunami stromů Krkonoše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *