Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Trendy v plastikách: Prsa vedou u žen i u mužů, na vzestupu jsou úpravy pozadí a neinvazivní lifting

Nejvyhledávanější plastickou operací jak u žen, tak u mužů, jsou úpravy prsou. Nejvíc chirurgických zákroků proběhne v Brazílii a největší nárůst za poslední roky zaznamenaly úpravy pozadí a gynoplastiky. To alespoň vyplývá ze statistik ISAPS (Mezinárodní společnosti pro estetickou plastickou chirurgii).

Nejoblíbenější plastiky ve světě i u nás
Poslední zpráva ISAPS je z loňského roku a poskytuje tedy statistiky z oboru estetické medicíny v roce 2019. Podle ní bylo v tomto roce celosvětově vykonáno přes 11 milionů chirurgických zákroků. Nejpoptávanější chirurgická procedura se u žen i mužů týká úpravy poprsí. U žen jde o prsní implantáty (1 800 tisíc operací) a u mužů jde o tzv. gynekomastii, tedy odstranění nadměrně vyvinutých prsních žláz (273 tisíc operací). Následují liposukce, operace očních víček, u mužů úpravy nosu a u žen abdominoplastika, neboli odstranění přebytečné tkáně na břiše.

Podobné statistiky potvrzují i české kliniky. „Nejčastěji provádíme operace prsou, především zvětšení či modelaci a také zmenšení neboli redukci prsou. Dále zákroky po velkém úbytku váhy, například abdominoplastiku, která spočívá v odstranění převislé kůže na břiše,“ řekl MUDr. Alexander Vatlak, primář plastické chirurgie na klinice ISCARE.

Nejvíce chirurgických zákroků proběhne každoročně v Brazílii (téměř 1,5 milionu), v oblasti neinvazivních procedur vedou Spojené státy americké (2 630 tisíc). Estetická chirurgie je populární také v Mexiku a z evropských zemí vede Itálie, Německo a Francie. Česká republika sice nebyla mezi zkoumanými zeměmi, ale i tady zájem o plastickou chirurgii meziročně roste.

Nové trendy
Zajímavé je srovnání dlouhodobějších trendů. ISAPS hodnotila procentní změnu zákroků mezi roky 2015 a 2019 a z ní vyplynulo, že velkým trendem posledních let jsou úpravy pozadí. Zájem o pozvednutí zadečku vzrostl v tomto období o 77 % a poptávka augmentace neboli zvětšení pomocí implantátů narostla o 67 %. Stále oblíbenější jsou labiaplastiky neboli zmenšení stydkých pysků, u těchto zákroků byl nárůst o 73 %.

Výrazný nárůst zaznamenaly neinvazivní zákroky v oblasti obličeje, například výplně kyselinou hyaluronovou nebo kyselinou polymléčnou. V ISCARE potvrzují také popularitu tzv. niťového liftingu, který je mezistupněm mezi neinvazivními metodami a operačním řešením. Do podkoží se zavádějí speciální nitě s háčky, jejichž prostřednictvím lze kůži pozvednout a vrásky vyhladit. A to bez nutnosti celkové anestezie a bez výraznějších pozákrokových omezení.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *