Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Online Kolben Open 8 zahájí výstavu Ko-laborace na Pragovce

Osmý ročník úspěšné akce Kolben Open ani v kultuře nepříznivé době neztrácí dech. V sobotu 8. května v 18 hodin na této adrese předvede neopakovatelnou atmosféru vysočanské Pragovky, žijící už desátým rokem uměním. Tentokrát online, v duchu ko-laborace a podpory kultury v době pandemie.

Kolben Open, původně akce pro pár kamarádů, založená umělkyněmi Pragovky, letos chystá své osmé vydání. Vzhledem k pandemickým okolnostem se uskuteční online, ale obsahově bude srovnatelné s “živou” verzí Kolben Open. Mezi hudebními vstupy Nauzey Orchestry, DJ Jima Hatea a autorského setu Cyrila Kaplana, dostanou prostor rozhovory s umělci Pragovky v jejich ateliérech. A to nejen o tvorbě, ale také o tom, jak se jim na Pragovce žije a jak se za deset let uměleckých ateliérů proměnila.

Součástí streamu bude zahájení a krátká prohlídka velké rezidentské výstavy s názvem a tématem Ko-laborace. Nově nainstalovaná expozice, poprvé pod kurátorským vedením Petra Vaňouse, představí na bezmála 2 000 m2 díla 51 rezidentů Pragovky, například Filipa Černého, Vladimíra Merty, Pasty Onera, Adama Štecha, Anežky Hoškové, Pavla Tichoně ad. Veřejnosti bude fyzicky zpřístupněna, jakmile to epidemická opatření dovolí. Na nejkooperativnější část výstavy Ko-laborace, kterou kurátor nazval Studený bufet, zareaguje taneční performance Lenky K. Bartůňkové a Petry Pellarové. Ve streamu nebude chybět ani VJ na fasádu budovy ve večerních hodinách či online vycházka do nepřístupných částí Pragovky s historikem architektury Lukášem Beranem. O profesionální kvalitu vysílání se postarají Ledoborci kultury.

Už v těchto dnech i v průběhu streamu Kolben Open 8 je možné podpořit kulturní život Pragovky dobrovolným vstupným na Darujme.cz.

Oficiální FB akce: https://www.facebook.com/events/322320702556359

Foto: archiv 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *