Flor de Caña chce do roku 2025 vysadit více než milion stromů, les přibližně jedenáctkrát větší, než je rozloha Monaka

Značka Flor de Caña, která vyrábí prvotřídní rum s neutrálním uhlíkovou stopou a za použití udržitelných metod, přislíbila vysadit do roku 2025 více než milion stromů. V rámci svého programu na obnovu lesů zasadila od roku 2005 již téměř 750 000 stromků a nyní uzavřela partnerství s ekologickou neziskovou organizací One Tree Planted. Společně spouštějí celosvětovou kampaň za obnovu lesů, která by měla přinést budoucím generacím zelenější planetu.

Oba partneři budou společně podporovat zvyšování povědomí o významu obnovy lesů. Kampaň vyzve spotřebitele, majitele barů i veřejnost k poskytnutí peněžního daru prostřednictvím platformy One Tree Planted, která garantuje vysazení stromku za každý darovaný dolar. Společnost Flor de Caña navíc přidá ke každému daru další dolar.

Součástí celosvětové kampaně s názvem Společně za zelenější budoucnost budou motivační akce zaměřené na maloobchodníky, bary a restaurace. Kampaň bude probíhat i na sociálních sítích (#TogetherForAGreenerFuture) s cílem zapojit do dobré věci ekologicky aktivní spotřebitele, a přispět tak k obnově lesů po celém světě.

„Stromy mají zásadní význam pro biologickou rozmanitost a životní prostředí na celé planetě. Jsme proto velmi rádi, že můžeme spolupracovat se značkou, která má takový závazek k obnově lesů a celkové udržitelnosti,“ uvedla Diana Chaplinová z organizace One Tree Planted.

Flor de Caña, jediná značka alkoholu na světě pyšnící se uhlíkovou neutralitou a certifikací Fair Trade, je od svého počátku aktivní v oblasti ochrany životního prostředí. Vedle činnosti na obnovu lesů je ekologicky zodpovědná také při samotné výrobě: zachycuje a recykluje emise CO2 během fermentační fáze a při destilaci rumů používá 100% obnovitelnou energii.

Zdroj a foto: www.1er.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.