Ideální počet sexuálních partnerů? Magických třináct, potvrdil průzkum

Třináct sexuálních partnerů jako optimum, zatímco 18 a více předešlých partnerů by již celých 73 procent lidí odradilo. Skoro 7 žen z 10 o počtu svých sexuálních partnerů lže, oproti jen 13 procentům mužů. Zhruba třetina lidí raději sexuální historii svých protějšků znát nechce. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu britské seznamky IllicitEncounters.com mezi dvěma tisíci respondenty.

Jaká je ideální počet sexuálních partnerů? To je otázka, na kterou ani zkušení sexuologové obvykle neznají přesnou odpověď. Podle nového průzkumu britské seznamky pro zadané IllicitEncounters.com provedené mezi tisícovkou mužů a tisícovkou žen by však oním optimálním číslem měla být magická třináctka. Shodlo se jich na tom celých 52 procent. Právě 13 sexuálních partnerů podle respondentů zajistí, že daný člověk bude dostatečně zkušený, dobrodružný a otevřený novinkám. Naopak 18 sexuálních partnerů a více je podle 73 procent lidí už příliš a jde o varovný signál, že je daný muž či daná žena až příliš promiskuitní.

Sedm žen z deseti skutečný počet partnerů zamlčí
Vysoké číslo sexuálních partnerů přitom více odrazuje muže (59 procent mužů oproti 46 procentům žen), což naznačuje přetrvávající společenské stigma žen s vysokým počtem sexuálních partnerů. I to je možný důvod, proč ženy o počtu svých sexuálních partnerů častěji lžou – podle průzkumu tak činí 67 procent z nich. Muži neudávají skutečné číslo jen asi v 13 procentech případů. Obvykle přitom platí, že muži si počet svých pomyslných zářezů navyšují, zatímco ženy jej spíše snižují.

„Leckoho ovšem může odradit právě i příliš malý počet milostných partnerů potenciálního protějšku. Obvykle to bývají spíše ženy než muži. Zkušení muži jsou sexu s pannou nakloněni více než zkušené dámy tomu, aby zaučovaly panice,“ prozrazuje Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Raději nevědět
Z průzkumu dále vyplynulo, že 31 procent lidí o sexuální historii partnera nechce raději vůbec vědět, patrně proto, aby se nemuseli vypořádávat s pocity, které v nich odpověď může vzbudit. „Výsledky starších průzkumů pak naznačují, že počty předcházejících sexuálních partnerů a celkově milostná historie zajímají spíše muže u jejich partnerek. Většinou proto, že jsou oproti ženám více soutěživí a rádi si udělají přehled o bývalé konkurenci,“ komentuje Adam Durčák.

Podle průzkumu britské seznamky by se rovněž celých 77 procent mužů nechalo zlákat k sexu hned po prvním rande, ale jen pokud by mezi nimi a potenciální partnerkou zafungovala pověstná „chemie“. Ženy jsou v tomto ohledu opatrnější, k sexu by jich po první schůzce kývlo jen 39 procent.

Zdroj: Ruzovyslon.cz, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.