Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Passerinvest Group v parku Nové Roztyly investovala do výstavby parkourového hřiště

Park Nové Roztyly v sousedství brownfieldu bývalých jatek Interlov se rozrostl o nové sportoviště. V polovině května zde bylo otevřeno moderní parkourové hřiště s několika univerzálními prvky, které mohou využít začátečníci i pokročilí parkouristé. Celkové náklady na vybudování nového sportoviště dosáhly 440 tis. Kč, investorem je společnost Passerinvest Group, která v místě již dříve vybudovala venkovní fitness a workoutové hřiště či běžecký ovál.  

Tréninkové hřiště na parkour se rozkládá na čtvercovém půdorysu o rozloze přibližně 120 m2. Je zde k dispozici několik univerzálních překážek umožňujících trénink značného množství parkourových prvků. Návštěvníci mohou využít vysoké hrazdy k tréninku švihových a silových technik, nízké lešení sloužící pro trénink rovnováhy a doskoků. Pro přeskoky je zde k dispozici nízká zeď a větší stůl, velká zeď dále poslouží k pilování výlezů. Dopadová plocha z dřevěné štěpky umožňuje měkký dopad a pružný odraz.

Prostor volnočasového parku Nové Roztyly průběžně rozšiřujeme a zvelebujeme a bereme v potaz i požadavky veřejnosti. Právě od ní vzešel podnět ke zbudování sportoviště pro mládež, který nás přivedl k rozhodnutí postavit tady parkourové hřiště. Samozřejmě chceme, aby jeho užívání bylo co nejbezpečnější, proto zde plánujeme i vedené lekce s předními českými parkouristy,“ vysvětluje Martin Unger, technický ředitel Passerinvest Group.

Park Nové Roztyly sousedí s brownfieldem bývalých jatek Interlov, na němž společnost Passerinvest Group připravuje komplexní urbanistický projekt zahrnující nájemní i vlastnické bydlení, pracovní příležitosti i občanskou vybavenost, samozřejmostí je i celková kultivace veřejného prostoru. Volnočasový park v místě vzniká již několik let a je postupně doplňován o nové relaxační i sportovní prvky. Společnost zde v předchozích letech investovala do výstavby hřiště pro hru discgolf, široké veřejnosti přístupné workoutové hřiště, kde je možné cvičit za pomoci váhy vlastního těla, venkovní fitness hřiště s řadou cvičebních přístrojů pro všechny generace i běžecký ovál s mlatovým povrchem, který v zimě slouží také jako běžkařská stopa.

Zdroj a foto: www.passerinvest.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *