Projekt Život v kufříku pokřtí památníček pro děti vyrůstající bez biologických rodičů

Křest památníčku je dalším milníkem jedinečného projektu Nadačního fondu La Vida loca, který nemá ve světě obdoby.

Každý rok v České Republice až 500 dětí opouští porodnici bez své biologické matky. Na cestu k pěstounům či do kojeneckého ústavu si donedávna neodnesly žádnou památku. Proto v roce 2015 přišla na svět myšlenka ukládat dětem stopy prvních krůčků do kufříku. Děti v něm mimo jiné najdou porodní náramek, kdo je choval místo matky, osobní vzkazy nebo první dudlík. Kufřík pomáhá dětem vyrovnat se v dospíváním s tím, že je matka po narození odložila. Díky kufříku

Nadační fond La Vida loca svými aktivitami usilovně bojuje o vzdělání české společnosti v otázce rodičovské péče, životního příběhu a zdravého přístupu k životu. Vyvrcholením 6 letého úsilí nadace je křest památníčku Má cesta začíná. Památníček je jedinečný citlivým hledáním odpovědi na otázku „Proč mě vychovává tento člověk a ne moji biologičtí rodiče?” Jde o nejdůležitější součást kufříku. Dítě v něm najde fotografie a záznamy lidí, kteří o dítě pečovali od narození do jeho 3 let. Je důležitou kotvou jeho životního příběhu, ze které může čerpat sílu v nelehkých obdobích.

Křest výjimečného památníčku podpoří významní hosté, mezi nimiž jsou Kateřina Geislerová, Klára Trojanová, Ester Pavlů a další. Celou akci bude moderovat paní Bára Klárová. Slavnostní akt proběhne 7. června.

Zdroj a foto: www.zivotvkufriku.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.