Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Nejdojemnější díl seriálu Sestřičky je tady. Smrt své postavy oplakala i Sabina Laurinová!

Kapesník do ruky doporučují tvůrci fanouškům seriálu Sestřičky ke sledování dnešního dílu. Už dnes večer totiž příběh z Nemocnice Rubava navždycky opustí nejoblíbenější postava seriálu, Sabina Laurinová. Vrchní sestra Mery umírá! Nejdojemnější díl historie seriálu Sestřičky Modrý kód sledujte dnes ve 20.15 na Primě.

Šok nejen pro diváky, ale i pro samotné aktéry přichystali tvůrci seriálu Sestřičky, když do příběhu nejoblíbenější postavy, vrchní sestry Mery, vepsali smrt. „Pro mě to byl šok, nenapadlo mě, že by postava Mery mohla takhle skončit. V dnešní době mi to přišlo morbidní, ale jako herečka jsem ostřílená. Není to první role, kde umírám. Většinou to ale byly divadelní role. Během natáčení byly určitou obranou sarkasmus a legrace,“ popsala své poslední chvíle před kamerou představitelka Mery, Sabina Laurinová. Diváci Sestřiček ji tak dnes večer uvidí naposledy – v díle, který je jednoznačně nejemotivnějším v celé historii seriálu.

Zemře krásná
Diváky čeká sice nejsmutnější, ale současně i nejkrásnější díl. A krásná bude na odchodnou i Sabina Laurinová. „Řekli jsme si, že Mery zemře hezká. Být to někdo jiný, použili bychom bledý make-up, abychom vytvořili mrtvou iluzi, ale v tomhle případě jsme chtěli vyjádřit skutečnost, že odchází nádherná bytost,“ vysvětlil šéfmaskér Sestřiček Vilém Persy.

Nesnáším loučení
Svůj poslední obraz Sabina Laurinová proležela na operačním sále. Ač jde o dekoraci postavenou ve filmových ateliérech, vypadá věrně, je vybavený reálnými a funkčními přístroji. Její postava vrchní sestry Mery totiž zemře během operace, podlehne masivnímu krvácení po úderu do břicha. Natáčení operací patří v seriálu z nemocničního prostředí k časově náročnějším. Zpravidla se točí nadvakrát. Nejprve s figurínou, která trpělivě snese dlouhé detailní záběry na ruce seriálových chirurgů i případné říznutí vedle. Následně figurínu střídá herečka a její úkol je jediný: nedýchat, nemrkat a neplakat. A to bylo tentokrát těžko splnitelné.

Kus života
Natáčení proběhlo už 19. dubna, a přestože se seriál nenatáčí chronologicky a jednotlivé obrazy na sebe většinou nenavazují ani v rámci jednoho natáčecího dne, tentokrát to vyšlo a smrtící obraz byl současně Sabininým posledním. O to napjatější atmosféra během posledních chvil Sabiny Laurinové v ateliérech seriálu Sestřičky panovala. Meryino sbohem zrežíroval Vojtěch Moravec. Namísto „stopky“ z reproduktorů v ateliéru zazněl hit Michala Davida – Nesnáším loučení – a na Sabinu se sesypali kolegové a celý štáb, zaplavili ji květinami a dárky. Není divu, že herečku velmi rychle dohnali k slzám. „Jsem rozmazaná, plakala jsem,“ přiznala po posledním natáčení. Rozloučila se dojemným projevem před celým štábem: „Je to kus života, je to velká doba, velmi jsme se tady spřátelili. Když se před pěti lety začalo natáčet, po čtrnácti dnech jsem si myslela, že víc nevydržím, že se to v životě nenatočí. Bylo to velmi náročné, pro mě asi jeden z nejtěžších projektů. Ale stálo to za to! Všichni jsme se tady naučili mnoho věcí. Děkuju za tu krásnou příležitost, kterou jsem dostala ve svém zralém životě. Děkuju moc všem, každý, kdo tady je, v podmínkách, které nejsou někdy jednoduché, dělal maximum.“

Operační stůl jako katafalk
Největší květinu dostala Sabina Laurinová od svého hereckého partnera Marka Němce (MUDr. David Hofbauer), kterému už teď v ateliérech velmi chybí. „Máme za sebou asi 763 milostných scén, jsme vydatnější než kdejaká pornografická stránka, i když je to soft pro naše 13leté divačky. Stran profesionality a energie je velký zážitek se Sabinou pracovat. Kromě toho je Sabina schopná snést s grácií i typicky mužské kecy. Humor, který má, je širokospektrální. Může být debilně pubertální, beďarový i sofistikovaný,“ říká o Sabině Marek Němec.

5 let, 337 dílů a 763 milostných scén
Sabina Laurinová v seriálu Sestřičky a Modrý kód, který Sestřičkám předcházel, dohromady strávila pět let. Seriál Modrý kód začala natáčet v létě roku 2016. Poprvé se coby vrchní sestra Mery představila divákům TV Prima 25. března 2017. Od té doby nechyběla až na výjimky v žádném díle. „Nabídku na roli Mery jsem dostala, myslím si, necelý rok před začátkem natáčení. Seriál se držel v přísné tajnosti, a tak jsem ani nemohla mít mnoho informací. Věděla jsem ale, že půjde o ojedinělý projekt z prostředí medicíny. Což skutečně byl. Byla jsem si jistá prakticky hned, že tuto hezkou nabídku přijmu. Toto téma mě lákalo, i když jsem nikdy předtím v dlouhodobém seriálu nehrála. Do té doby jsem měla zkušenost s maximálně dvanáctidílnými seriály, a Modrý kód měl mít dílů osmdesát. Zdálo se mi to hodně,“ prozradila před časem v rozhovoru Laurinová. Dílů nakonec natočila 337. „S postavou Mery jsem se rozloučila po pěti krásných letech. Její osud v seriálu se naplnil. S Mery jsem se skutečně sžila a budu na ni vzpomínat, stejně jako na spolupráci se všemi skvělými kolegy. Moc si vážím toho, že si Mery získala mnoho diváckých příznivců. Jak se říká, něco musí skončit, aby něco nového mohlo začít,“ dodala Sabina Laurinová.

Reakce fanoušků
Po oznámení konce Sabiny Laurinové v Sestřičkách jsme na sociálních sítích zavaleni šokovanými reakcemi fanoušků. Profily Sestřiček i osobní profil Sabiny zasypali emotivními vzkazy, slovy dojetí, pochopitelně i naštvání ze ztráty oblíbené postavy, ale především krásnými slovy na adresu Sabiny Laurinové. „Malinko nás zaskočila síla vlny nevole diváků, což svědčí o tom, že Sabina Laurinová svoji postavu skvěle zahrála, sžila se s ní. Autoři se nicméně rozhodli ztvárnit skutečnost, že i smrt k životu patří. I když to vypadá, že je všechno v pořádku, život vás může v kteroukoli chvíli zaskočit,“ sdělila ředitelka obsahu FTV Prima Lenka Hornová.

Seriál Sestřičky sledujte každé pondělí a středu ve 20:15 na Primě!

Zdroj a foto: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *