Po roce se otevírají brněnské bazény. Na návštěvníky čekají opravená sportoviště, na Riviéře pak zbrusu nové kurty

Milovníci vodních radovánek se mají na co těšit. Po téměř roční uzavírce se opět otevřou brněnské bazény provozované společností STAREZ – SPORT, a. s. Koupaliště Riviéra a Zábrdovice přivítají návštěvníky již v úterý 1. června, nejpozději od poloviny měsíce, tedy 14. června, pak budou přístupná také další sportoviště: Aquapark Kohoutovice, Městský plavecký stadion Lužánky i Bazén Ponávka.

Na sezónu se koupaliště připravovala už několik měsíců, pro sportovce přibyly i nové atrakce. „Přímo v areálu Riviéry proběhla výstavba nových beachvolejbalových kurtů, návštěvníci jich tedy budou mít k dispozici šest. Po letní sezóně budou kurty zastřešeny a zájemcům o sport poskytnuty k celoročnímu využití,“ uvádí generální ředitel společnosti STAREZ – SPORT, a. s., Martin Mikš. Vedle koupaliště navíc vyrostlo workoutové hřiště, kde jsou cvičební prvky také pro děti a seniory, zasportuje si zde tedy celá rodina.

Omezení provozu využila sportoviště k rekonstrukcím
Pandemie a z ní plynoucí uzavírky poznamenaly brněnská sportoviště zásadním způsobem. „Škody, které naší společnosti nařízenými omezeními vznikly, dosahují desítek milionů korun. Provozní náklady jsme sice snížili na minimum, i tak se ale jedná o přibližně 60 procent běžného provozu. Nemůžeme si zkrátka dovolit vypustit bazény, vypnout elektřinu a zaměstnance poslat domů, to bychom se po roce neměli k čemu vracet,“ podotýká Mikš. „Jen díky tomu, že jsme vlastněni městem Brnem, které nám v této situaci finančně pomohlo, jsme nezkrachovali,“ dodává.

Společnost tak naštěstí nemusela přistoupit k hromadnému propouštění zaměstnanců ani k definitivnímu uzavření provozu. Situaci se snažili správci jednotlivých sportovišť smysluplně využít alespoň k opravám a rekonstrukcím, například toboganové věže v Aquaparku Kohoutovice, střechy v bazénové hale v Lázních Rašínova či povrchu Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích.

Do areálu s negativním testem nebo dokladem
Ani znovuotevření sportovišť se ale zcela neobejde bez dodržování vládních opatření. Každý návštěvník by měl být připraven prokázat svou bezinfekčnost, tedy doložit negativní test na koronavirus, certifikát o očkování nebo doklad o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech.

Opatření se dále projeví na celkové kapacitě koupališť, musí zde být vymezeno 15 m² vodní plochy pro jednu osobu. Riviéra tak bude moci pojmout 2772 lidí v jeden okamžik. I z důvodu vyšších hygienických nároků bude navýšena cena vstupného – celodenní pro dospělého vyjde na 240 korun, dětské pak na 120 korun. „Změna ceníku však byla plánována dlouhodobě, neboť provozní náklady, jako energie, vodné a stočné či mzdy zaměstnanců, neustále rostou i bez ohledu na aktuální pandemickou situaci,“ uzavírá generální ředitel Martin Mikš.

sportoviště datum otevření
Posilovna v Aquaparku Kohoutovice již v provozu
Posilovna, solárium v Lázních Rašínova již v provozu
Rekreační středisko Zubří již v provozu
Koupaliště Riviéra 1. 6. 2021
Koupaliště Zábrdovice 1. 6. 2021
Aquapark Kohoutovice nejpozději 14. 6. 2021
Bazén za Lužánkami nejpozději 14. 6. 2021
Bazén Ponávka  nejpozději 14. 6. 2021
Lázně Rašínova 1. 8. 2021

Přípravy sportovišť jsou v plném proudu. Otevření krytých bazénu je plánováno nejpozději do 14. června. Podrobné informace o otevíracích dobách jednotlivých sportovišť a areálů naleznete na www.sportujemevbrne.cz.

Foto: archiv STAREZ – SPORT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.