Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Audioknižní letní inspirace: Užijte si oblíbené příběhy a ušetřete nejen místo v kufru 

Pomůže vám zabavit děti během cesty, v plném hotelovém pokoji navodí pocit klidu a zpříjemní dlouhou chvíli na pláži. Audiokniha je v mnoha směrech ideální společník na dovolenou. V kufru přitom nezabere ani kousek cenného prostoru. Nemusíte tedy vybírat, jestli si s sebou vezmete rozsáhlý román, oblíbenou detektivku nebo inspiraci, jak zapracovat na osobním rozvoji. Přibalte si zkrátka všechny a až na místě se rozhodněte, kterou si zrovna pustíte. Máme pro vás letní tipy na zajímavé tituly i praktické rady na cesty.

Zájem o audioknihy v Česku roste. Společnost Audioteka, největší tuzemská platforma s audio tituly, hlásí za posledních pět let nárůst prodejů o 170 %. Nejoblíbenějším žánrem jsou přitom detektivky a thrillery. Ať už si chcete na dovolené dopřát trochu napětí, nebo raději vsadíte na romantiku, komedie či příběhy slavných osobností, mohou se vám hodit užitečné tipy pro cestování s audioknihami.

1. Užijte si poslech on i off line
Audioknihy z www.audioteka.cz můžete díky aplikaci Audioteka poslouchat on-line. Vybrané tituly si jednoduše uložíte do „Mojí Poličky“ – tedy virtuálního místa, kde budete mít všechna díla pohromadě, aniž by vám zabírala prostor v mobilním telefonu či tabletu. Pokud vás ale čeká dovolená s kolísavým signálem nebo bez připojení k internetu, audioknihy lze také stáhnout v podobě MP3. Hodit se budou i v letadle.

V katalogu Audioteky najdete více než 6 500 titulů napříč žánry. Audioknihy mají různou délku, a tedy i velikost stahovaného souboru. Příběhy, které vás zabaví na pět a více hodin, mívají kolem 500 MB. Máte-li telefon s vnitřní pamětí od 64 GB, měly by se vám do ní pohodlně vejít audioknihy i fotky z dovolené. V případě menší kapacity si raději ověřte, kolik místa vám zbývá a zda není třeba paměť rozšířit.

2. Vybavte se nabíječkou či powerbankou
Poslech audioknih vybíjí telefon či tablet stejně jako třeba přehrávání podcastů či surfování na internetu. Na krátké „tratě“ si tak bez problémů vystačíte se standardní kapacitou baterie. Na dlouhé cesty s omezenou možností dobíjení se už ale vyplatí mít po ruce powerbanku.

3. Zážitek pro celou rodinu
Audioknihy jsou příslibem intenzivního posluchačského zážitku, a to i u děl namluvených jedním hlasem. Vychutnáte si je nejen díky předloze, která zpravidla patří mezi velké knižní hity, ale i špičkovému zpracování s prvotřídní kvalitou zvuku. Příběhy z produkce Audioteky vypráví uznávaní interpreti a herci. V souvislosti s tituly, které jsme pro vás vybrali v rámci letních tipů, jde například o legendárního Jiřího Lábuse, Otakara Brouska mladšího a Antonína Navrátila. Než si vybavíte svou dovolenkovou audio knihovničku, pro jistotu se na vlastní uši přesvědčte, zda vám zpracování vyhovuje. U každého titulu najdete ukázku nebo až 50minutovou kapitolu k poslechu zdarma.

Červen, měsíc audioknih
Již čtvrtým rokem se Audioteka připojuje k akci Červen, měsíc audioknih, jejímž iniciátorem je americká Asociace vydavatelů audioknih (APA). Máte tak skvělou příležitost pořídit si díla za zvýhodněných podmínek. Až do konce června najdete v nabídce Audioteky každý týden stovku tuzemských i zahraničních bestsellerů s 50% slevou. Vybírat můžete na https://audioteka.com/cz/collection/cerven-mesic-audioknih. Za polovinu pořídíte i naše letní tipy:

Arto Paasilinna: Chraň nás Pánbůh před Finem
I Pánbůh někdy potřebuje dovolenou, aby si odpočinul nejen od ďábla a jeho zlotřilých intrik, ale také od nevděčného a neustále válčícího lidstva. Bůh se ale nemůže jen tak sebrat a někam odjet – musí za sebe najít náhradu. Jeho zástupcem se tak stane finský jeřábník Pirjeri Ryynänen, který záhy obrací nebeské pořádky vzhůru nohama. Skvělý humoristický román v interpretaci Otakara Brouska ml. přináší nejen zábavu, ale i zamyšlení nad světem, kde dobro a zlo občas nabývají nečekaných podob.

Richard Askwith: Nezlomná
Československo, říjen 1937. Do Pardubic se sjíždějí davy na Velkou Pardubickou, nejprestižnější dostihovou událost roku. Nacistické Německo sem vysílá své elitní žokeje, místní ani nedoufají, že by je mohli zastavit. Ale je tu ještě jedna jezdkyně, hraběnka Lata Brandisová…Vyprávění o odvážné ženě, která způsobila skandál ve Velké pardubické a stala se nadějí národa v hodině temna, čte Antonín Navrátil.

Yuval N. Harari: Homo Deus: Stručné dějiny zítřka
Jak to dopadne s demokracií, když firmy jako Google a Facebook budou znát naše preference lépe než my sami? Budou v Silicon Valley vyvíjet jen nová technická zařízení, nebo i nová náboženství? Poslechněte si analýzu budoucnosti optikou známého izraelského historika, autora bestselleru Sapiens, v podání Luboše Ondráčka.

Ernst H. Gombrich: Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře
Proslulý kunsthistorik vypráví dějiny světa jako příběh, který si podmaní dětské posluchače i jejich rodiče. Audiokniha provádí historií od samotných počátků až do 20. století. Poutavě seznamuje s klíčovými historickými osobnostmi a událostmi, odhaluje perličky i zajímavé spojitosti mezi různými obdobími. Namluvil David Viktora.

Rudyard Kipling a další: Příběhy zvířátek
Náš poslední tip ocení zejména malí posluchači, patří totiž dobrodružstvím z říše zvířat, které jsou tím nejlepším z pokladnice klasických pohádek od autorů Rudyarda Kiplinga, Jamese Baldwina a D.G. Mukerjiho. Vyprávění jsou inspirována bájemi i zázraky přírody, popisují kouzlo přátelství a neuvěřitelných okamžiků. Chcete vědět, proč má leopard skvrny, nebo jak spolu souvisí kůň a olivový strom? Pro Audioteku načetl nezaměnitelným hlasem Jiří Lábus.

Více inspirace i další tituly z akce Červen, měsíc audioknih najdete na www.audioteka.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *