Nastartujte se svěžími novinkami z pekařství PAUL!

Jaro už je konečně v plném proudu a na dveře klepou horké letní dny. V tomto období obvykle podvědomě přecházíme na lehčí stravu a místo klasických teplých jídel sáhneme raději třeba po lahodném salátu.

Samotná zelenina však náš žaludek příliš nezasytí, proto je ideální vybrat salát s dalšími ingrediencemi, které mají vyšší obsah bílkovin.  Díky nim nahradí takový salát i lehčí oběd nebo večeři a co víc, bude nám také chutnat. Nový Salát Caesar od francouzského pekařství PAUL je proto ideální volbou. V kombinaci s křehkým římským salátem skvěle vyniknou kousky šťavnatých kuřecích prsou, výrazný sýr Grana Padano a křupavé domácí krutony z francouzské bagety s olivovým olejem a voňavým kořením. Díky lahodné pečené slanince od Dolejších zachutná tato klasika mezi saláty i mužům. Nesmí samozřejmě chybět tradiční dresing s ančovičkami, bez kterého by Caesar nebyl Caesarem.

Skvělý salát plný čerstvých surovin je samozřejmě dobré zapít stejně svěžím nápojem.  Ideálním způsobem, jak zdravě doplnit příjem tekutin je například Citronová voda PAUL, kterou můžete spolu se salátem Caesar zakoupit ve výhodném menu. Neobsahuje žádné „prázdné kalorie“ ve formě přidaného cukru, žádné konzervanty ani barviva, pouze vodu a 100% citronovou šťávu, vylisovanou z čerstvých šťavnatých citronů ze Španělska, Itálie a Turecka.  Nastartujte svůj zdravý den v pekařství PAUL!

Ledové osvěžení s vůní levandule
Ve francouzském pekařství PAUL připravili pro horké letní dny lákavou nabídku osvěžujících nápojů. Letošní novinkou je Limonáda z BIO levandule Chodouňské s dračím ovocem.

Oblíbenou Rakytníkovou limonádu, která se vrací do nabídky na přání zákazníků, nebo osvěžující Citronovou vodu, doplní toto léto limonáda, která potěší všechny, kdo milují levanduli. Aromatickou bylinu si nyní můžete vychutnat v neobvyklém spojení s dračím ovocem, které limonádě dodává další chuťový rozměr. Exotické dračí ovoce, neboli pitaya, je oblíbené zejména v Jižní Americe a jihovýchodní Asii. Kousky mrazem sušeného dračího ovoce se do limonády přidávají až těsně před podáváním a dodávají nápoji nejen zajímavou chuť, ale také působivý barevný efekt. Ochutnejte Limonádu z BIO levandule s dotekem dračího ovoce a dopřejte si relax a chvilku jen pro sebe.

Každý rok na začátku léta se promění francouzská oblast Provence v jedno úžasné modrofialové moře. Levandule patří nedomyslitelně k francouzské kultuře a samozřejmě také gastronomii. BIO levandule v nové limonádě však nepochází z daleké Francie, ale od lokálního dodavatele. BIO certifikovaného pole Levandulové údolí najdeme u Chodouně, nedaleko Prahy. Pěstováním levandule lékařské se tu zabývají od roku 2014 s mimořádnou péčí. Právě proto si pekařství PAUL vybralo pro svou letošní novinku právě BIO levanduli Chodouňskou. Levandule je bylinka oblíbená po staletí, zejména pro své pozitivní účinky na zdraví. Je přírodním antidepresivem, zlepšuje imunitu a pomáhá s léčbou bolestí hlavy. Příznivě působí také na trávení. A co víc, nádherně voní a díky přirozeně sladké chuti je skvělou přísadou do jídel i nápojů.

Zdroj a foto: Pekařství PAUL, shop.paul-cz.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.