V neděli 13. 6. startují přímé vlakové spoje RegioJet na trase Praha – Brno – Budapešť a zpět. Ceny jsou výrazně nižší – začínají na 399 Kč

Největší středoevropský soukromý osobní železniční dopravce spustí od 13. 6. přímé vlakové spojení na trase Praha – Brno – Vídeň – Budapešť a zpět. Spoje RegioJet zavádí v souvislosti ukončováním opatření spojených s Covid 19, kdy ti, kdo mají očkování alespoň jednou dávkou, od které uběhlo 21 dnů, mohou do Maďarska a také například Rakouska cestovat bez omezení.

Jedná se o další trasu, kde RegioJet nabízí výrazně nižší ceny pro cestování vlakem. Pro trasu Praha – Budapešť začínají na 399 Kč (16 EUR), pro trasu Brno – Budapešť 249 Kč (9 EUR) a pro trasu Vídeň – Budapešť a zpět 9 EUR. RegioJet bude do/z Budapešti jezdit 2x denně v každém směru (v období červen – září je to pak až 3x denně v každém směru – spoje z Prahy a Brna do Budapešti a zpět doplňuje jeden pár spojů do a z Chorvatska, které také umožňují přepravu v úseku ČR – Budapešť a zpět).

RegioJet nabídne na všech nových spojích Praha – Brno – Vídeň – Budapešť následující ceny:

Praha / Brno – Budapešť:                                        
Low-cost                    399 / 249 Kč
Standard                    539 / 399 Kč
Relax                          659 / 599 Kč
Business                    899 / 799 Kč

Vídeň – Budapešť:
Low-cost                     9 EUR
Standard                    11 EUR
Relax                          15 EUR
Business                    25 EUR

Káva zdarma a další služby
V rámci ceny jízdenky mají přitom cestující ve vlacích RegioJet rezervaci místa zdarma, možnost bezplatného internetu nebo nabídku denního a dalšího tisku a další služby. Na spojích Praha – Brno – Vídeň – Budapešť a zpět nabídne RegioJet kompletní rozsah služeb ve čtyřech tarifních třídách – Standard, Low-cost, Relax a Business. Ve vlaku bude řazen také vůz Astra s individuálními obrazovkami v sedačkách s možností sledování filmů, poslechu hudby a dalšího zábavního obsahu.

Ve třídách Standard, Relax a Business mají cestující k dispozici kávu a balenou vodu Rajec zdarma a mají možnost si objednat další občerstvení za zvýhodněné ceny. Ve třídě Low-cost mají cestující možnost si také objednat občerstvení – a to prostřednictvím on-line objednávkového systému s donosem občerstvení přímo na místo.

Kromě Budapešti spojení také do populárních termálních lázní
Vlakové spoje do Budapešti budou součástí linky Praha – Brno – Vídeň a zpět a kromě Budapešti spojí Prahu, Brno nebo Vídeň s maďarskými městy Mosonmagyarovar či Györ, která jsou v České republice a Rakousku populární také díky svým známým termálním lázním. V Budapešti pak vlaky RegioJet zastaví na dvou klíčových nádražích – Budapest Kelenföld a Budapest Deli (jižní nádraží) s přímým přestupem na budapešťské metro.

Foto: archiv RegioJet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.