Sladké pečení se zeleninou. Vyzkoušejte s námi tři nejoblíbenější recepty

Pečete rádi sladké moučníky a už nevíte, čím je ozvláštnit? Vyzkoušejte namísto třešní, jahod nebo malin chutnou variantu se zeleninou. Ačkoliv to nemusí znít zrovna slibně, uvidíte, že si pochutnáte. Můžete vybírat hned z několika druhů.

Asi nejvyhledávanějším moučníkem ze zeleniny je mrkvový dort. Šťavnaté těsto s kousky mrkve a oříšky vyniká svou vláčnou a jemnou chutí, která i zatvrzelé odpůrce zeleniny přiměje k tomu, aby změnili názor. Čím dál oblíbenější je také cuketa, a to především díky své dužině, která dodá výslednému těstu vláčnost. Můžete také vyzkoušet červenou řepu, bude se například hodit do perníku, nebo koláč ze sladkých batátů. Fantazii se meze nekladou.

Než se však pustíte do pečení, pamatujte na výběr kvalitních surovin. Doporučujeme volit zeleninu z produkce ekologického zemědělství. Vitamíny a minerály jsou v zelenině zachovány v původní a dobře vstřebatelné podobě, navíc máte záruku, že u biopotravin je tolerováno jen minimální množství reziduí pesticidů (limit je 0,01 mg/kg). Výběr kvalitních biopotravin najdete na ekofarmách, jejichž seznam je dostupný na stránkách kamprobio.cz nebo lovime.bio. Potraviny z ekofarem seženete také v supermarketech. Dejte ale pozor, aby vždy nesly označení logem biolistu nebo biozebry.

Náš tip: Pro kvalitní zeleninu můžete vyrazit na biofarmu Lukava, která se nachází v Jindřichovicích pod Smrkem. Kromě nabídky bio zeleniny zde nakoupíte také například vejce z eko chovu. Více informací se dozvíte zde.

Tradiční mrkvový koláč
Suroviny:
2 hrnky bio třtinového cukru
2 hrnky mouky v bio kvalitě (polohrubá)
8 ks bio mrkve
4 ks bio vejce
1 hrnek nasekaných bio vlašských ořechů
1 a 1/4 hrnku bio rostlinného oleje
2 lžičky bio javorového sirupu
1lžíce bio medu
2 lžičky jedlé sody
2 lžičky bio kypřícího prášku
1/2 lžičky soli
2 lžičky bio mleté skořice

Suroviny na krém:
500 g bio čerstvého smetanového sýru
1 hrnek bio třtinového cukru
2 lžíce bio másla
1 lžička bio javorového sirupu
šťáva z 1 bio citronu

Postup:
Troubu si předehřejte na 175 stupňů. Do jedné mísy přidejte postupně vejce, cukr, med a javorový́ sirup. Vše dobře promíchejte. Ve druhé míse smíchejte všechny suché přísady, které posléze postupně přidávejte k první směsi. Až se ingredience propojí, přidejte olej, nastrouhanou mrkev a také oříšky. Hotové těsto vložte do vymazané formy. Pečte asi jednu hodinu. Mezitím si připravte krém. Smetanový sýr a všechny další přísady přidávejte postupně do mísy a vše dobře promíchejte, dokud nevznikne hebký krém. Jakmile dort dopečete, nechte ho vychladnout a poté jej podélně rozkrojte.  Jednu část potřete krémem a přiklopte druhým dílem. Krém doporučujeme přidat i na vrch dortu a pokud vám ještě trocha zůstane, můžete jím ozdobit i boky a přidat oříšky.

Dort z červené řepy
Suroviny:
250 g bio červené řepy (předvařené)
200 g bio čokolády
100 g bio čokolády na ozdobení
120 g mletých bio mandlí
4 ks bio vajec
150 g bio třtinového cukru
1 celý bio prášek do pečiva
1 lžíce bio kakaa
2 lžíce bio medu
kapka vanilkového extraktu
bio mouka na vysypání

Postup:
Do mísy vložte všechny suché ingredience a dobře je smíchejte. Následně si nastrouhejte řepu nahrubo a vložte ji ke směsi. Poté postupně přidávejte žloutky a vše míchejte tak dlouho, než vznikne hladké těsto. Ve vodní lázni si rozpusťte čokoládu nakrájenou na malé kousky. Jakmile čokoláda trochu vychladne, přidejte ji ke směsi. Vše znovu promíchejte a na závěr vmíchejte med a vanilku. Směs nalijte do připravené, předem vysypané formy. Pečte v horkovzdušné troubě na 200 stupňů cca 50 minut. Po upečení a vychladnutí dort opatrně ořízněte od okrajů formy.

Cuketová bábovka
Suroviny:
200 g bio mouky
200 g bio třtinového cukru
200 g nastrouhané bio cukety
3 ks bio vajec
1,5-2 dcl bio mléka
6 lžic bio rostlinného oleje
1/2 bio prášku do pečiva

Postup:
Cuketu zbavte vnitřku s jádry a najemno nastrouhejte. Smícháme všechny sypké suroviny, poté přidejte žloutky, mléko a olej. Vše promíchejte. Z bílku ušlehejte sníh a pomalými pohyby ho vmíchávejte do směsi. Díky němu bude bábovka nadýchaná. Pečte při 160 stupních asi 45 minut.

Kupujte BIO. Pro budoucnost!
Správným krokem, jak podpořit ekologické zemědělce, kteří přirozeně pečují o půdu, krajinu a hospodářská zvířata s maximální ohleduplností, je nákup jejich bioproduktů. Tím, že zvolíte lokálního dodavatele, máte navíc jistotu, že bioprodukty neputovaly dlouhé kilometry přes půl světa. Distribuční cesty a dojezdové vzdálenosti jsou velmi krátké. To pomůže nejen přírodě, ale rovněž nám i budoucím generacím.

Co je BIO?
BIO je certifikovaný systém hospodaření podložený národní i evropskou legislativou s vlastním kontrolním systémem garantovaným ze strany státu. BIO může být pouze ta potravina, která splňuje zákonem dané a státem kontrolované požadavky pro ekologické zemědělství. To je založeno na pestrém osevním postupu a péči o půdu. Pole jsou plná života, nepoužívají se na nich umělá hnojiva, pesticidy, geneticky modifikované organismy ani jiné chemické postřiky. Zvířata nejsou pouze využívána, ale je o ně s láskou pečováno. Produkce biopotravin v ekologickém zemědělství přírodu neničí. Naopak ji zlepšuje a uchovává pro příští generace.

Bioprodukty jsou vždy viditelně označené logy, která smí používat pouze ti producenti, již dodržují přesné legislativní zásady ekologické produkce. Systém prověřování je nastaven tak, že minimálně jedenkrát za rok projde celý řetězec od prvovýroby až po distribuci kompletní speciální kontrolou.

Jaká loga se používají k označení biopotravin?
Národní značení
Logo biozebry s nápisem „Produkt ekologického zemědělství“ se využívá jako známka biopotravin a také všech bioproduktů vyprodukovaných v ČR. Logo je dále doplněno o číselný kód kontrolní organizace (CZ-BIO-xxx), která provedla certifikaci bioproduktu v ČR.

Evropské značení
Pokud výrobek pochází z Evropské unie, musí být označen biolistem, číselným kódem kontrolní organizace a také informací o původu surovin. Ten se obvykle uvádí ve formátu EU, nebo mimo EU společně s názvem země, ve které byly vyprodukovány všechny použité suroviny.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.