Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiJídlo a pitíZe života

Letní tábory a výlety se blíží. Co zabalit dítěti s dietními omezeními?

Dětí, které mají speciální stravovací nároky, neustále přibývá. Rodiče pak před sebou mají nelehký úkol – co jim zabalit na výlet do přírody nebo na tábor, kde je vhodné mít u sebe sladkou pochoutku, která přežije i teplé počasí, ale zároveň je chutná, výživná a má bezproblémové složení? Pro všechny tyto případy nabízí řešení nabídka Biopekárny Zemanka. Mezi jejími výrobky totiž najdete mlsání vhodné při bezlepkové dietě, při nesnášenlivosti mléka, vajec i živočišných přísad.

Alergie a projevy spojené s nesnášenlivostí některých potravin se mohou u dětí začít objevovat už v útlém věku. Většinou se projevují jako atopický ekzém nebo ve formě zažívacích potíží. Rodiče by se v takovýchto případech měli samozřejmě nejdříve poradit s lékařem a až potom podnikat konkrétní kroky týkající se například vyřazení některých druhů potravin z dětského jídelníčku.

Nejčastější problémy – mléko a lepek
Omezení mohou být různá. Pokud dítěti dělají problém mléčné výrobky, je třeba číst pozorně složení a hledat výrobky bez této ingredience. V Zemance jsou to třeba jablečné bio kačenky nebo natur špaldová či kakaová bio zvířátka. Ta jsou navíc skvělá i v tom, že jsou určena pro děti již od jednoho roku, takže je s sebou můžete vzít kamkoliv na rodinný výlet i s těmi nejmenšími nebo je větším dětem zabalit na první táborové dobrodružství.

Pšenice, oves nebo žito, to jsou některé z obilovin obsahující lepek. Těm se ale děti s celiakií nebo intolerancí musí vyhýbat, jinak jim způsobí nepříjemné zažívací potíže, postupný úbytek na váze či chudokrevnost. Pokud některý z těchto problémů řešíte, je nutné místo klasické mouky sáhnout po pohankové, kukuřičné nebo třeba mouce z luštěnin. V Biopekárně Zemanka najdete Bezlepkové pohankové bio hrudky s čokoládou nebo Bezlepkové pohankové bio perníčky a mnoho dalších skvělých produktů vhodných pro bezlepkáře.

Z běžných alergenů může dětem často dělat problém také vejce, ale i na tyto strávníky Zemanka myslí. Vejce, mléko ani lepek nenajdete u produktů označených viditelným štítkem “bez alergenů”, mezi které patří Bezlepkové pohankovo-jablečné bio sušenky a také Bezlepkové pohankovo-malinové bio sušenky. Jejich receptura se bez těchto ingrediencí  zcela obejde.

Vybrané druhy sušenek nakoupíte navíc i v ekonomicky výhodných balení, takže vybavíte celou rodinu poctivou sladkou energií na celé léto.

Zdroj: www.biopekarnazemanka.cz, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *