Francouzská absurdní komedie z dílny Mr. Oiza Moucha v kufru bude mít premiéru v kině Edison Filmhub  

Edison Filmhub, jednosálové kino v centru Prahy, uvede francouzskou absurdní komedii, která diváky naláká nejen na známého hudebníka Mr. Oiza, který je v tomto případě režisérem, ale také na skvělou herečku Adèle Exarchopoulos známou z úspěšného francouzského dramatu Život Adèle. Diváci se na film mohou těšit už od 14. 7. 2021, kdy jej Edison Filmhub uvede v premiéře v rámci Mentální hygieny Aleše Stuchlého a následnou party s playlistem Mr. Oizo a speciálním drinkem.

Moucha v kufru
Jean-Gab a Manu, dva prostí přátelé, najdou obří mouchu uvíznutou v kufru auta a rozhodnou se ji vytrénovat, aby si díky ní vydělali. Divoká a surrealistická road-movie od mezinárodně uznávaného režiséra Quentina Dupieux (Mr. Oizo) vypráví jedinečný komediální příběh o přátelství, velkých snech, a ještě větších katastrofách, které se daly do pohybu po nalezení obrovské mouchy.

Quentin Dupieux patří k významným francouzským autorským režisérům ze střední generace. Ve svých 18 letech objevil filmovou tvorbu a koupil si první syntetizátor. Stejně jako ve filmu se mu daří i v hudebním průmyslu. Jako hudební producent pod pseudonymem Mr Oizo vydal alba Analog Worms Attack, Moustache (Half a Scissor) a Lambs Anger. V roce 2007 Dupieux režíroval, natočil, sestříhal a zaznamenal svůj celovečerní debut Steak. Po něm přišel s absurdním hororem Rubber (2010), v kterém oživená odhozená pneumatika vraždí všechno, co jí přijde do cesty. Mezi další režisérské počiny patří Wrong (2012), Realita (2014) a Pozor na oči! (2018). V roce 2019 měl premiéru na festivale v Cannes jeho film Jelenice (2019) v hlavních rolích s Jean Dujardin a Adèle Haenel. V jeho aktuálním snímku Moucha v kufru (2020), která měla premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, se objevují v hlavních rolích Adèle Exarchopoulos, Grégoire Ludigom a David Marsais.

Režie:  Quentin Dupieux | Kamera: Quentin Dupieux | Hrají: Adèle Exarchopoulos, Anaïs Demoustier, Dave Chapman ad.
Francie | 2020 | 77 min. | V původním znění s českými titulky

Film byl zařazen do oficiálního výběru na mezinárodním festivalu v Benátkách 2020.

Vstupenky jsou k dispozici na https://goout.net/cs/listky/moucha-v-kufru+debata-s-antoninem-tesarem/vdfj/.

Edison Filmhub
Edison Filmhub je místem pro kvalitní film a diskuse o něm, ale i pro ranní kávu či večerní drink. Libuje si v evropském artovém filmu, avšak neofrňuje se ani nad hollywoodským bijákem. Pečlivě vybírá témata rezonující společností a nabízí čerstvý a originální obsah. Edison Filmhub sídlí v Jeruzalémské ulici, pár kroků od Jindřišské věže, ve stylové funkcionalistické budově, kterou postavil pražský architekt F. A. Libra v letech 1926–1930 a po přelomu tisíciletí ji citlivě zrekonstruoval ateliér architekta Ladislava Lábuse. K dispozici je špičková projekční technika, pohodlná křesla i designová kavárna. Jde o kino v prostoru, který kinem nikdy nebyl, a také o úplně první kino, které funguje jako tradiční kino a zároveň VOD platforma, tedy „virtuální videopůjčovna“.

Mentální hygiena Aleše Stuchlého
Predátor filmové kritiky, festivalový dramaturg, moderátor rozhlasové show Čelisti a přední psychosomatik Aleš Stuchlý pro vás připravil kurátorský blok ozdravných projekcí s minimálními vedlejšími účinky. Špičkové filmy se zasvěceným úvodem (včetně koncepčních double features), tematický playlist na baru i možnost osobního terapeutického posezení po závěrečných titulcích. U vybraných titulů dojde i na žhavé diskuze a neotřelé hosty. Aktuální předpremiéry i klenoty z minulosti; art i mainstream; fikce i dokumenty.

Zdroj a foto: Edison Filmhub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.