Nejlepší pláž na světě Veligandu na Maledivách se stala vítězem soutěže cestovatelů Kiwi.com World Championship of Beaches

Kiwi.com dnes oznámilo vítěze prvního ročníku soutěže Kiwi.com World Championship of Beaches o nejlepší pláž na světě. Z původních 32 pláží vybírali lidé z celého světa v průběhu června své favority, z nichž dva se utkali v pondělním finále: Veligandu Island Beach na Maledivách a Anse Cocos na Seychelách. O necelé tři procentní body nakonec v napínavém hlasování vyhrála právě pláž Veligandu. Společně s řeckou Sarakiniko Beach, proslulou Praia da Azeda v Brazílii a zmíněnou „stříbrnou“ Anse Cocos na Seychelách tak utvořily čtveřici s nejvíce hlasy ze všech.

„Byl to nervy drásající a velmi vyrovnaný souboj, kdy fanoušci Velingadu doslova poslední minuty před skončením soutěže dokázali Seychely předstihnout. Náš brněnský kreativní tým by rád poděkoval všem účastníkům soutěže, followerům a zákazníkům Kiwi.com, kteří sdílí tu samou vášeň jako my,” řekl Sampsa Nuotio, kreativní a obsahový ředitel v Kiwi.com.

„Maledivám gratulujeme k vítězství, patří i se Sechyelskými ostrovy k nejoblíbenějším destinacím vůbec – tento rok jsme zaznamenali přes 33 milionů vyhledávacích dotazů právě na Maledivy a přes 8 milionů na Sechyely. V obou případech jde o dvojnásobný nárůst oproti stejnému období v pandemickém roce 2020,“ dodal.

„Jsme nadšeni, že se nám podařilo v soutěži Kiwi.com’s World Championship of Beaches zvítězit. Takové uznání opět potvrzuje oblibu pláže u cestovatelů a my bychom rádi poděkovali všem, kdo si udělali čas a v soutěži pro tento skrytý ráj hlasovali,“ okomentoval vítězství Veligandu Fathuhulla Ibrahim, ředitel plážového resortu Veligandu.

A jak jsou na tom Maledivy s oblibou u českých cestovatelů?
V roce 2021 Češi dle dat Kiwi.com vyhledávali Maledivy čtyřikrát více než v předchozím. Maledivy jsou navíc se svým bílým pískem a průzračným mořem pro Čechy jednou z nejoblíbenějších zimních destinací. Podle oficiálních dat Ministerstva cestovního ruchu Malediv patří Češi k nejčastějším návštěvníkům z regionu CEE (po těch z Ruska a Ukrajiny). Z celoevropského pohledu tu byli například v listopadu minulého roku Češi šestou nejčastější národností a oproti prosinci předchozího roku (2019) jejich počet vzrostl v prosinci 2020 o téměř 20 %.

V kontextu aktuální situace však Kiwi.com i nadále doporučuje všem cestovatelům, aby si před plánováním své cesty důkladně ověřili bezpečnostní situaci ve své cílové destinaci a dbali bezpečnostních pokynů oficiálních autorit.

Vítězná pláž, 1. místo: Veligandu Island Beach, Maledivy (foto z media centre)
Tato pláž dala jméno celému ostrovu, který leží v severní části atolu Ari v Indickém oceánu. Jediný resort na ostrově, Veligandu Island Resort & Spa patří k prvním na Maledivách a své návštěvníky vítá už od roku 1984. Samotná pláž leží na jižním konci a nabízí dechberoucí pohled na své bílé písky, nekonečnou oblohu a tyrkysově modré čisté moře s lagunami a korálovým útesem plným života i bohatou vegetací. Návštěvníci se sem dostávají hydroplánem z letiště Malé, odkud je to sem cca 50 kilometrů.

2. druhé místo: Anse Cocos, Seychely
Tato pláž je situována v zálivu na východním pobřeží ostrova La Digue. Je přístupná pouze pěšky a bez průvodce ji jen tak nenajdete. Na tento skrytý klenot narazíte cca po půl hodině chůze zu Grand Anse nebo Anse Fourmis. Zážitek však stojí za to, smaragdově čistý oceán, jemný písek a černé kameny na pobřeží s palmami v pozadí jsou pro mnohé rájem na zemi. Moře je dále od břehu pouze pro zkušené plavce, a to zejména kvůli silnému proudění a vysokým vlnám. Laguny přiléhající k pláži a chráněné obřími balvany jsou však bezpečné

Sarakiniko Beach, Řecko
Jedinečná Sarakiniko se nachází na ostrově Milos. Sněhově bílá pláž připomínající měsíční krajinu je tvořena z bílých skalisek a obklopená tyrkysově čirým mořem. Naleznete zde i písečné pláže a vodní jeskyně nebo vrak tankeru, který nabídne jedinečný zážitek ze šnorchlování. Netřeba dodávat, že je místo extrémně fotogenické.

Praia da Azeda, Brazílie
Pláž Praia da Azeda je jednou z mnoha pláží na poloostrově Buzios. Cesta k ní je obtížná, ale určitě stojí za to. Vcelku malá pláž vás okouzlí hebkým bílým pískem, průzračnou vodou a skalními útesy lemujícími obě strany pláže. Pláž je velmi oblíbená mezi rodinami, které nepobuřuje, že se tu opalují často i ženy “nahoře bez”. Pokud vám nevadí se vracet ve tmě trochu trnitější cestou, doporučujeme zůstat do západu slunce.

Los Roques Archipelago, Venezuela
Los Roques je skupina téměř tří set písečných ostrůvků a korálových útesů ležících v akvamarínových vodách asi 160 kilometrů severně od Caracasu, hlavního města Venezuely. Vše se sem musí dovážet z pevniny, zdejší pláže jsou takřka nedotknuté civilizací. Osídlen je pouze hlavní ostrov Gran Roque s několika nezpevněnými cestami, kde však o auto nenarazíte. Celé souostroví zabírá s okolními vodami asi 2 211 kilometrů čtverečních a je od roku 1972 národním parkem. Nadšeni tu budou zejména milovníci šnorchlování a potápění, ale také milovníci trekingu – z vrcholku Gran Roque je vidět údajně jeden z nejkrásnějších západů slunce…

Maspalomas Dunes, Kanárské ostrovy, Španělsko
Písečné duny Maspalomas najdeme na jihu třetího největšího ostrova Kanárských ostrovů Gran Canaria na ploše cca 400 hektarů. Duny, které mohou připomínat spíště poušť, se táhnou v délce přibližně 60 kilometrů až k další ikoně ostrova, majáku El Faro, který byl postaven už v roce 1889 a od té doby slouží námořníkům jako orientační bod. O poušť se ale nejedná, duny vznikly z jemných zrnek korálových útesů, které sem po tisíce let nesly oceánské proudy a vítr. Duny jsou s přilehlými lagunami součástí chráněné rezervace už od roku 1987 a v posledních letech zde sílí snahy o jejich zvýšenou ochranu a konzervaci. Kvůli lidské činnosti se z dun každý rok ztrácí odhadem přes 45 000 kubíků písku, které končí na dně moře, což výrazně mění zdejší biodiverzitu. I z tohoto důvodu by tu turisté měli chodit pouze po vyznačených stezkách.
Matana Beach, Kadavu, Fidži
Matana Beach je vyhledávaná písečná pláž na ostrově Kadavu. Nachází se v sousedství krásné tropické zahrady a kromě takřka nedotčené přírody může nabídnout také bohatý podvodní život a zážitek ze šnorchlování či potápění na úpatí sopky. Na pláži si pak můžete při západu slunce vychutnat drink na baru, kde pravidelně nabízejí i tradiční lovo – pečení masa a zeleniny v jámách vyhloubených v zemi.

Emerald Cave, Thajsko
“Smaragdová jeskyně” skrývá opravdový klenot mezi plážemi a dostat se k němu je mimořádný zážitek, který si budete pamatovat po celý život. Pláž se totiž nachází ve skryté laguně na ostrově Koh Muk v Andamanském moři, ke které se dostanete jen na lodi nebo doplavete-li (pouze při odlivu!) tmavým 80 metrovým tunelem. Před vámi se pak otevře nádherný pohled z pláže, obklopené mohutnými útesy a bujnou tropickou vegetací. Není divu, že v laguně před dávnými časy ukrývali své poklady piráti.

Zdroj a foto: Kiwi.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.