Křest knihy Laskavci – Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět

V den letního slunovratu 21. 6., proběhl v prostorách zahrad Kláštera sv. Anežky České, slavnostní křest knihy Laskavci – Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět. Knihu vydala Nadace Karla Janečka a stojí za ní Dominika Trčková, která pro nadaci pracuje a laskavost a filantropie jsou její vášní. V knize najdeme příběhy “obyčejných” lidí, kteří dělají neobyčejné věci pro společnost.

Na samotné akci nemohl samozřejmě chybět Karel Janeček, který se také zhostil role kmotra. Přišel v doprovodu své ženy Lilii a poprvé od narození jejich nejmladšího potomka, se spolu ukázali ve společnosti. Lilia vypadala skvěle, málokdo by hádal, že před pár týdny porodila třetí dítě. S Karlem se stále drželi za ruce a nešetřili mezi sebou něžnostmi. Je vidět, že se vzájemně podporují i v pracovních aktivitách.

Dalším stabilním párem, který na křest dorazil, byli manželé Klusovi. Ti jsou s nadací a projektem Laskavec propojeni již několik let, a tak s radostí přijali nabídku stát se kmotry knihy. Na akci s sebou vzali i své dvě starší děti, které i přes velké horko, které panovalo, nesly účast statečně.

Kniha se netradičně, avšak výstižně pokřtila semenem rostliny laskavec. Část výtěžku z každé prodané knihy, a to konkrétně 21 x 12 Kč, bude použito na podporu dalších laskavých projektů.

Foto: archiv knihy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *