Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebritySportZábava

Model stadionu Sparty Praha pokřtili Ivan Hašek, Jiří Novotný a Horst Siegl v Muzeu Lega Praha

Slavnostní odhalení nového exponátu modelu fotbalového stadionu Sparty Praha proběhlo za přítomnosti sparťanských legend Jiřího Novotného, Ivana Haška a Horsta Siegla ve čtvrtek 24. června v pražském Muzeu lega. Majitel Muzea lega Miloš Křeček obdržel certifikát stvrzující, že jeho stadion Sparty je největším modelem fotbalového stadionu z Lega u nás a byl zapsán do České knihy rekordů.

520 hodin práce
Stadion Sparty skládal majitel sbírky Miloš Křeček se svým kamarádem Edou Hyblerem 490 hodin. 30 hodin k tomu navíc jim zabrala příprava. Na model o rozměrech: šířka 180 cm, hloubka 130 cm a výška 50 cm spotřebovali 102 000 kostiček Lega.

Proč zrovna fotbalový stadion Sparty Praha? Miloš Křeček vysvětluje: „Lego je můj život, stejně jako Sparta a sport obecně. Přemýšlel jsem, jakou další specialitu pro naše návštěvníky sestavím. Je opravdu důležité si vše dobře rozvrhnout a promyslet, protože sestavení modelu, který není sériově vyráběný firmou Lego, není vůbec jednoduché a navíc poměrně nákladné. Proto se musí pečlivě naplánovat dopředu, nakreslit, rozpracovat, vybrat kostičkyA po portrétu hokejové legendy Dominika Haška, mého kamaráda, musela přijít nutně na řadu další srdcovka pro radost!“

5 muzeí, 9 000 exponátů z 10 000 000 kostiček
Sbírka Miloše Křečka je rozdělená do pěti expozic, z nichž nejstarší a první najdete v pobočce Muzea Lega na Národní třídě v Praze. Další jsou ve městech Jeseník, Špindlerův Mlýn, Poděbrady a Kutná Hora, kde je i zážitkový Hotel Muzea Lega. Spoustu dalších modelů má Miloš Křeček uschovaných doma. Do expozic se již nevejdou.

Za Harrym Potterem do Prahy, do Hotelu Muzea Lega do Kutné Hory, za Krakonošem do Krkonoš
„Celou dobu nucené uzávěry, kdy muselo být naše muzeum uzavřeno, jsem využil k obnově a rozšíření expozic všech našich poboček. Postupně jsem je objel všechny, všude pobyl a všude skládal,“ říká majitel největší soukromé sbírky lega na světě.

V Praze najdou návštěvníci nově instalované a doplněné expozice Harryho Pottera a Star Wars, v Poděbradech Hvězdné války, ve Špindlerově Mlýně unikátní sochu krále hor Krakonoše (44 kg, výška 172 cm), ke kterému lze přisednout na lavičku a vyfotit se, a do Kutné Hory je nově umístěna jedinečná výstava Lego Technic.

Noc v Muzeu Lega? Žádný problém!
Zážitkový hotel je umístěn přímo v budově Muzea Lega v Kutné Hoře kousek od Kostnice. Přístup do pokojů je jenom jeden, skrze expozice sbírek Miloše Křečka. Covidovou uzávěru využil majitel k celkové rekonstrukci a úpravě pokojů. Nově jsou k dispozici i rodinné pokoje s oddělenými ložnicemi pro rodiče a pro děti. K hotelu navíc patří velká zahrada s obrovskými exponáty složenými – jak jinak – také z kostiček lega.

Zdroj a foto: www.muzeumlega.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *