Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Křest nového videoklipu Jaroslava Svěceného a Zdeňky Žádníkové Volencové NA VIVALDIHO!

Antonio Vivaldi, fenomenální houslista, nadčasový skladatel, výstřední duchovní nebo i život milující muž…? Na Vivaldiho! je unikátní koncertní a divadelní pořad, ve kterém se hudebníci stávají herci a herečka hudebníkem.  Autorský projekt houslisty Jaroslava Svěceného a herečky Zdeňky Žádníkové Volencové přináší zážitek plný nádherných skladeb, humoru a netušených příběhů…

K ojedinělému hudebně-divadelnímu projektu vznikl i hudební klip, který se nepřímo odkazuje k leitmotivu celého představení – vztahu Antonia Vivaldiho a jeho celoživotní múzy Anny Giró. Za kamerou stál zkušený Martin Hes.

Oba umělci jej v nádherném a nadčasovém prostředí Obecního domu 30. června vyslali do světa. Role kmotra se ujal Karel Janeček a nechyběla ani jejich nejmladší herecká kolegyně, Zuzanka Žádníková, která si v klipu zahrála malého Vivaldiho.

„Pro klip jsme využili z představení dialogy Vivaldiho a jeho celoživotní múzy Anny Giró a obrazově se dotkli jeho dětství. Jsem opravdu rád, že v projektu Na Vivaldiho! mohu představit úžasnou, v originále hranou muziku tohoto italského barokního génia. Autentické jsou i špičkové italské housle z 18. století, které vznikly ještě za Vivaldiho života (1678-1741),“ uvedl Jaroslav Svěcený.

Hudebně divadelní klip se točil v prostředí Smiřického zámku a kaple. Je netradiční, radostnou a energií nabitou hudební pozvánkou na představení Na Vivaldiho!

“Na historii je mimo jiné krásné to, že o ní nikdy nevíme všechno. A za vším hledej ženu,” podotkla Zdeňka Žádníková Volencová, která měla nelehký úkol, dramaturgicky spojit hudbu, divadlo a herecky zapojit Jaroslava Svěceného a členy orchestru. Sama se mimo role scénáristky zhostila i dvojrole žen, které hudebního skladatele v průběhu života nejvíce ovlivnily. Pro představení vznikly i nádherné kostýmy pro postavu Anny Giró, jejichž autorkou je módní návrhářka Jitka Klett.

Jaroslav Svěcený k tomu dodává: „Zdeňka nesmírně kompaktně a zajímavě propojila interpretaci Vivaldiho hudby s moderní a vtipnou dramatickou formou. Nicméně všechna fakta jsou pravdivá. Zavřela se v knihovně a přečetla snad všechno, co kdy kdo věrohodně o Vivaldim napsal. Posluchači si tak nejen poslechnou slavné i méně známé skladby slavného italského velikána, ale také se dozví informace o Maestrovi, a to velmi zábavnou a překvapivě neobvyklou formou. Vznikl tak „divadelní koncert“. Já hraji nejenom Vivaldiho skladby jakožto houslista, ale Vivaldiho samotného… a rád bych zmínil, že různé herecké party mají všichni členové komorního orchestru.“  

Na Vivaldiho! máte možnost shlédnout v těchto termínech:

Foto: archiv akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *