Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Majkii B představuje videoklip k písni Nehlídám

Marian Balata aka Majkii B, kytarista a spoluautor skupiny Skyline, vydal na konci loňského roku své písničkářské sólové album Nad Vodou. Nyní vypouští do světa druhý videoklip z desky, a to k písni Nehlídám. Vznikl ve spolupráci s režisérkou Terezou Hirch a kameramanem Pavlem Koppem.

Album nabízí deset tematicky laděných folkových akustických písní lehce okořeněných elektronikou a popem. Skladba Nehlídám se nevymyká. Autorem hudby i textu je sám Majkii B, který zároveň stojí také za hudební produkcí. V klipu Nehlídám se Majkii nostalgicky vrací do svého mládí, a tak si v něm kromě svých vrstevníků zahrála i hudebníkova dcera Natálie.

„K lehkosti a bezstarostnému mládí, které koresponduje s textem písničky, mi seděl barevný vizuál a polštářová válka puberťáků s létajícím peřím, díky čemuž klip vyzařuje energii a letní náladu,” komentuje námět režisérka Tereza Hirch, která se minulý rok vrátila do Čech po několika letech působení v Los Angeles.

„Jsem moc rád, že jsme si s Terezou sedli, a že celé natáčení probíhalo velmi hladce. Zvládli jsme to doslova za pár hodin, což u podobných projektů nebývá zvykem. Hodně mě baví, jak Pavel přemýšlí o záběrech a taky systém jakým natáčí. Například detaily pořízené speciálním objektivem pro makro natáčení a v neposlední řadě i barevnost. Nálada záběrů je prostě krásně uvolněná a živá. Myslím, že to k textu té písničky krásně pasuje,“ komentuje zpěvák Majkii B.

Kameraman Pavel Kopp se zabývá převážně natáčením filmů, proto není překvapením, že pro natáčení vybral filmové studio Vertigo v Praze. Pavel je známý především díky své úspěšné pohádce Princezna zakletá v čase a dokudramatu Jako Letní sníh.

Majkii B je rovněž skladatel hudby pro TV, rozhlas, reklamu a stojí za současným zvukovým redesignem většiny českých televizních domů a stanic Českého rozhlasu.

Foto: Jana Otčenášková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *