Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Prohlídková trasa Jak se pivo vaří provede nitrem pivovaru Gambrinus

Legendární spodně kvašený ležák Pilsner Urquell už jistě důkladně znáte. Nejvyšší čas blíže se seznámit také s jeho mladším bratrem – pivem Gambrinus! Prohlídková trasa Jak se pivo vaří, nejnovější z návštěvnických tras Plzeňského Prazdroje, nabízí jedinečnou možnost z bezprostřední blízkosti nahlédnout do tajů provozu pivovaru Gambrinus, dozvědět se mnoho zajímavého z jeho historie a současnosti. Prohlídky budou přístupné od 16. července vždy v pátek v 17.00 a v sobotu v 10.30 a 13.15 hodin.

Věděli jste například, že název pivovaru i řízného piva Gambrinus sahá až do 13. století a vychází ze jména vévody Jana Primuse, děda Karla IV. a patrona sladovníků? Původní První plzeňský akciový pivovar, dnes Gambrinus, v roce 1870 založilo 20 významných podnikatelů v čele s věhlasným Emilem Škodou. V roce 1909 bylo zdejší pivo nově na počest císaře Františka Josefa I. chráněno známkou Kaiserquell – Císařský zdroj. Ovšem za deset let, se vznikem samostatného Československa, byla registrována nová ochranná známka – Plzeňský Gambrinus.

Devadesátiminutová prohlídka pivovaru Gambrinus Jak se pivo vaří začíná u návštěvnického centra Plzeňského Prazdroje, odkud vás autobus zaveze přímo za sládkem, kde vás hned na uvítanou čeká malá ochutnávka. Ve smyslové expozici si můžete zblízka prohlédnout, očichat, a dokonce i ochutnat skutečné ingredience, se kterými Gambrinus pracuje. Podíváte se do historické i současné varny Gambrinusu, navštívíte mimořádně zachovalou rozkvasnou spilku, kde zjistíte, jak pivo kvasilo v minulosti.  U cylindrokónických tanků naopak objevíte, jak kvasí pivo dnes pomocí nejnovějších technologií a ochutnáte ještě zrající pivo. Na závěr prohlídky se vrátíte do historické varny z roku 1869, kde se dozvíte více o tolik důležité péči o pivo a stylech čepování.Plnoletí návštěvníci ochutnají nepasterizovaná a nefiltrovaná piva Gambrinus a také aktuální pivo z Volby sládků Plzeňského Prazdroje.

Více informací a on-line rezervace vstupenek na https://www.prazdrojvisit.cz/prohlidky/prohlidka-pivovaru-gambrinus/#

Plzeňský Prazdroj, a.s.
U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň

Zdroj a foto: www.prazdrojvisit.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *