Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

Imunitní systém domácích mazlíčků reaguje na zátěž stejně jako imunitní systém jejich majitelů

V posledních několika měsících se všichni – ať už chceme nebo nechceme – více zajímáme o naše zdraví a imunitu. Neměli bychom však zapomínat na naše domácí mazlíčky – psy, kočky, morčata nebo králíčky. Protože i obranyschopnost jejich organismů může mít výkyvy. A pokud nejsou zdraví naši mazlíčci, můžeme z toho být ve stresu i my.

“Imunitní systém domácích mazlíčků funguje stejně jako lidský. Rodí se s určitým genetickým vybavením, které zajišťuje sílu imunity, která se dále posiluje nebo oslabuje vlivem životního stylu, stravy, pohybu, nemocí, případných zranění a samozřejmě vlivem stresu,” říká veterinář MVDr. Marek Kičinko.

Není jedno, co jedí.
Existuje však zásadní rozdíl mezi lidmi a zvířaty v tom, kolik a zejména jakou stravu potřebují. “Imunita začíná v trávicím traktu, a proto úzce souvisí se stravou,” vysvětluje Ing. Adrián Doboly z biotechnologické společnosti Natures , která se specializuje na výzkum, vývoj a výrobu doplňků stravy pro podporu imunity.

Výsledkem je, že každý mazlíček by měl jíst přesně to, co jeho organismus potřebuje – dostatečné a vyvážené množství bílkovin, cukrů, tuků, minerálů a vitamínů. Zbytky z našeho stolu pro ně obvykle nejsou tou správnou volbou. Samozřejmě v malé míře nemohou napáchat velké škody. Ale bohužel není nic výjimečného vidět na ulici obézní psy. Jak je známo, imunitní systém lidí s nadváhou dostává pořádně zabrat, většinou se musí vyrovnávat s dalšími souvisejícími nemocemi.

U zvířat to není jiné
Takže pokud chcete udržet svého mazlíčka v dobré kondici, nenechte se obměkčit jeho pohledem a nedávejte mu tu kousek čokolády, tu kus sýra. Kupte mu stravu určenou pro jeho druh, rasu, váhu a věk. Ta mu bude prospívat a s ní bude prospívat i váš miláček.

I zvířata ovlivňuje stres
Nikdo, kdo má doma domácího mazlíčka, nepochybuje o tom, že vnímá, co se kolem něj děje. Stejně jako lidé, každé zvíře zažívá stres. Reflexivně ho stresuje nečekaný hluk a ostré světlo. A pak, stejně jako u lidí, každé zvíře má něco jiného – jedno, že doma je málo samo a nemá čas na spánek, druhé to, že je doma samo a nemá společnost…

U psů a koček může dojít ke stresu když se doma změní zažité poměry – někdo se odstěhuje, nastěhuje nebo se změní místo bydlení. A protože stres oslabuje imunitu, není na škodu ji v případě náročných období –  jako je horké léto nebo příliš studená zima, prázdniny vnoučat u prarodičů  a různé další vybočení z každodenní rutiny – podporovat vhodnými přípravky.

“U nás v rodině se velmi osvědčil sirup s vysokým obsahem přírodního beta glukanu. Náš pes měl dokonce onkologickou diagnózu a během léčby mu tento sirup evidentně pomohl rychleji regenerovat,” prozrazuje tajemství z domácího prostředí A. Doboly. “Samozřejmě beta glukan bychom mu nedávali bez množství klinických studií potvrzujících, že skutečně posiluje některé imunitní buňky, které potom účinněji zvládají boj s nepřítelem v podobě viru či bakterií. V neposlední řadě studie s beta glukanem neustále poukazují na jeho mimořádnou bezpečnost, takže jsme se nebáli nějakých vedlejších účinků.”

Pravidelné prohlídky
Očkování, pravidelné odčervování, přiměřený pohyb, dostatek spánku a společnost člověka – i to přispívá k dobré imunitě mazlíčků. “Na rozdíl od lidí zvířata nechodí k veterináři na pravidelné preventivní vyšetření, což je škoda. Lidé obvykle přicházejí se svým domácím mazlíčkem až tehdy, když je již něco špatně. Samozřejmě, pokud víme, pomáháme, léčíme, operujeme. To vše je však zásah do organismu a i tehdy je rozumné, kromě léků, léčby nebo rehabilitace, nenásilně a přiměřeně podporovat imunitu na to určenými přípravky pro zvířata. S důrazem na slovní spojení pro zvířata. Protože stejně jako pro ně není vhodná každá lidská strava, nejsou vhodné vitamíny, minerály a další doplňky stravy určené pro lidi,” varuje veterinář M. Kičinko.

Takže, pokud chcete pro svého mazlíčka jen dobře, poskytněte mu kvalitní doplňky stravy navržené přesně pro něj a postupujte podle doporučené dávky.

Tip redakce: Pečujte o imunitní systém svých čtyřnohých členů rodiny
Výkyvy počasí, možný stres ale i větší fyzické nároky v rámci dovolených mají vliv na naše chlupaté členy domácnosti.

Beta glucan sirup 200 ml pro zvířata, výživový doplněk pro posílení imunitního systému zvířat. Přípravek obsahuje dávku vysoce kvalitního a vysoce účinného beta glucanu pro podporu imunity a celkovou zdravotní pohodu zvířete. Je vhodný při opakovaných infekčních onemocněních, jako podpora hojení ran a v obdobích zvýšené psychické a fyzické zátěže zvířete. 1 ml obsahuje 12 mg vysoce čistého mikronizovaného beta glucanu z Hlívy ústřičné. Sirup je vhodný pro psi, kočky, koně, ale i skot a prasata. Obsah: 200ml, cena 190 Kč. www.enatures.cz

Foto: archiv istock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *