Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Před dovolenou Češi pořizují baterky do foťáků a kamer, ty jsou ale postupně vytlačovány mobily

Baterie do fotoaparátů a videokamer Češi nejčastěji pořizují v červnu a červenci, kdy poptávka oproti zbytku roku roste o 50 %. Vyplývá to z prodejních statistik internetového obchodu BatteryShop.cz. Tuzemští zákazníci nejčastěji obnovují své přístroje značky Olympus a Panasonic. Statistiky však ukazují, že zájem o klasické foťáky a kamery klesá a nahrazují je mobilní telefony.

Od června do poloviny července 2021 registroval e-shop BatteryShop.cz nárůst prodeje baterií do fotoaparátů a videokamer přesně o polovinu oproti průměrnému prodeji v jiných měsících. Nejprodávanější byla baterie české značky T6 Power do fotoaparátů Olympus. Jde o baterie, které jsou vhodné i do starších typů kompaktních digitálních fotoaparátů. V případě videokamer je pak největší poptávka po akumulátorech do přístrojů značek Panasonic a Canon.

„Již několikátý rok registrujeme tradičně největší zájem o baterie do fotoaparátů či kamer na začátku léta, konkrétně od června do první poloviny července. Poté poptávka do srpna postupně slábne. Lidé totiž nové akumulátory pořizují tradičně až před letní dovolenou,“ sdělil Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz, který je předním prodejcem baterií do mobilních přístrojů na českém trhu. „Zájem o akumulátory do klasických foťáků a kamer postupně slábne. V posledních pěti letech se prodej baterií do těchto přístrojů snížil asi o třetinu. Jejich funkce totiž plně nahrazují mobilní telefony a lidé si na dovolenou místo objemného přístroje raději berou pouze telefon,“ vysvětluje Tlapák.

V letních měsících pak internetovému obchodu BatteryShop.cz roste zájem o další doplňkové zboží. Tradičně lidé při přípravě na dovolenou zjistí, že nefunguje jejich nabíječka na baterie do fotoaparátů a kamer, nebo ji dokonce nemohou najít. Proto výrazně stoupá poptávka i po tomto zboží.

Zdroj: BatteryShop.cz, foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *