Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Známá umělkyně Léna Brauner vydává svůj první videoklip  a to k singlu Friendzone

Malířka, kreslířka, ilustrátorka, tatérka a zpěvačka Léna Brauner natočila svůj první videoklip. Originální vizuální podobu dostala píseň Friendzone z roku 2019.  Klip se natáčel v lednu 2021.

Píseň Friendzone jsme vytvořili 17.  7.  2019 s mým producentem Jiřím Burianem. Píseň vznikala za chodu, kdy Jiří tvořil beaty a já psala na koleni text a přidávala harmonie. Text se psal takřka sám, jelikož jsem cca od poloviny roku 2018 žila vlastní sociální experiment s polyamorií, který trval asi rok. Když jsem si o skoro dva roky později vybírala píseň z mého hotového alba, kterou chci ztvárnit jako singl a k ní videoklip, volba mi přišla celkem jednoduchá,“ rekapituluje Léna Brauner.

Píseň Friendzone odráží současný fenomén “friend zone”, tedy vztah, v němž jeden touží po lásce, zatímco druhému stačí přátelství. Léna se v klipu převtělila hned do několika rolí, které jsou podobenstvím fází ženského cyklu nebo mají jiný symbolický význam.

Ráda se zabývám tématy v tvorbě i mimo ni, jako jsou například: kontrast, provokace, diverzita, oxymoron, symbolismus, ženská cykličnost, změna paradigmatu a vliv minulých životů na situace, prožívané projekce ´tady a teď´ zpochybnitelné z pohledu kvantové fyziky/mystiky.  A tento videoklip pro mě obsáhl snad všechna tato témata,“ dodává Léna Brauner.

Lénu Brauner se původně uvedla na scénu jako malířka vyhýbající se ustáleným formám při volbě materiálů i charakterů, avšak se silným a rozpoznatelným rukopisem. Její tvorba ovšem stále více veřejně prosakuje i do jiných sfér, jako například do té hudební.

Foto: archiv L. Brauner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *