Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Pavel Šporcl ukončí hudební festival a mezinárodní akademii Ameropa Music 2021

V neděli 25. července 2021 bude od 11 hodin probíhat ve všech prostorách Kláštera sv. Anežky České v Praze mezinárodní hudební maraton. Ukončí tak hudební festival a mezinárodní hudební akademii Ameropa Music 2021.

Pod uměleckým vedením a s garancí houslisty Pavla Šporcla a za účasti českých i zahraničních umělců a pedagogů probíhala od 16. do 25. července v Praze a Brandýse nad Labem letní hudební akademie pro mladé umělce a pro děti letní hudební tábor Ameropa Music 2021. Současně probíhal i festival, na kterém vystoupili hosté, pedagogové a účastníci akademie i tábora. Mezi pedagogy, kteří předávali mladým hudebníkům své znalosti a zkušenosti, byli např. skvělá harfistka Kateřina Englichová, operní pěvkyně Pavlína Senič, akordeonista Vojtech Szabó, houslista Pavel Šporcl, ze zahraničních pak profesor akademie hudby v Jeruzalémě Lihay Bendayan, jeden z nejuznávanějších španělských klarinetistů Sancho Sánchez Gil a další.

Ti, kteří budou mít zájem slyšet a vidět opravdový hudební maraton a vyvrcholení Ameropa Music 2021, jsou zváni 25. července do Kláštera sv. Anežky České. Po koncertě hostů od 11 hodin, na kterém Pavel Šporcl výjimečně vystoupí se svým bratrem, violoncellistou Petrem a Zemlinského kvartetem, zazní sólová a komorní vystoupení nejlepších studentů a výjimečně nadaných dětí. Celodenní maraton završí vystoupení harfového souboru a komorního orchestru účastníků, kteří doprovodí Pavla Šporcla.

Zdroj: www.ameropamusic.org, foto: archiv P. Šporcla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *