Grilovaná žebra na pivu

Příjemné teplé večery opět volají po letních grilovačkách, zábavě a pobytu na čerstvém vzduchu. Po uplynulých měsících je chuť vypnout, poveselit se s rodinou či přáteli a užít si společně dobrého jídla a pití silnější než kdy dříve. Je čas skočit k řezníkovi pro pořádný kus masa, nachladit zásoby Holby a rozpálit gril. Máme pro vás inspiraci v podobě receptu na neodolatelná grilovaná žebra na pivu!

Suroviny:
800 kg vepřových žebírek
250 ml piva Holba Polotmavá 11
1 menší cibule
1 stroužek česneku
5 lžic třtinového cukru
1 menší rajčatový protlak
3 lžíce rostlinného oleje
1 lžička sladké papriky
1 lžička soli
1 lžička mletého pepře

TIP:
Pro přípravu měkkých a šťavnatých žeber je ideální variantou nejprve jejich prvotní podušení. Nejenže budou daleko chutnější, ale významně se tím zkrátí i doba grilování, takže zbude více prostoru dát si na chuť jedno orosené.

Postup:
Očištěná a odblaněná žebírka osolíme a vložíme do velkého hrnce, ve kterém je podlijeme trochou vody. Pod pokličkou dusíme na mírném ohni zhruba hodinu až hodinu a půl. Mezitím si roztopíme gril a připravíme marinádu. V hrnci smícháme nadrobno nakrájenou cibuli a česnek s ostatními surovinami a kořením, podlijeme pivem Holba Polotmavá 11 a zhruba 15 minut povaříme, aby se ingredience spojily a marináda trochu zhoustla. Podušená žebra pak vydatně potřeme marinádou a dáme zlátnout na rozpálený gril, kde je při občasném otočení průběžně potíráme zbytkem marinády. Zhruba po půl hodině práce rozžhavených uhlíků můžeme žebírka naporcovat a podávat, nejlépe opět se skvěle vychlazenou sklenicí piva Holba Polotmavá 11. Dobrou chuť!

Tip redakce: Holba Horské byliny – oceněná piva u nás i v zahraničí
Holba Horské byliny je jedinečné pivo, které v sobě snoubí chuť máty, heřmánku, řebříčku, šalvěje, tomky vonné a mateřídoušky s poctivým základem v podobě ryzího a poctivého piva z Jeseníků. Holba Horské byliny je bez umělých sladidel, barviv a konzervantů a v nabídce je v mírně alkoholické i nealkoholické verzi. Obě varianty tohoto piva, tedy mají na svém kontě mnoho ocenění z významných domácích i zahraničních soutěží. Obsah alkoholu: 2,5 %, obsah alkoholu nealkoholické varianty: max. 0,5 %, cena: cca 20 Kč. Zakoupíte: Obě varianty piva jsou k dostání ve všech dobrých hospodách a restauracích jako piva sudová, ale i v regionálních prodejnách a řetězcích Billa, Kaufland, Globus a nově i na Rohlik.cz jako piva plechovková.

Zdroj a foto: Holba

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.