Patrik Hartl představuje hlavní hereckou čtyřku z filmu „Prvok, Šampón, Tečka a Karel“

Film Patrika Hartla „Prvok, Šampón, Tečka a Karel“ vstoupí do českých kin 29. července. Měsíc před širokým uvedením do kin představuje autor knižní předlohy, scénáře a současně režisér filmu Patrik Hartl hlavní hereckou čtveřici svých titulních postav.  

Současně s tím zval diváky na speciální gigantickou projekci. Už v pátek 16. července totiž proběhla veřejná předpremiéra filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel pro několik tisíc diváků v letním amfiteátru Lochotín v Plzni, kde se snímek částečně natáčel. „Já se prostě už nemůžu prvních diváků a jejích reakcí dočkat. Věřím, že předpremiéra v největším českém letním kině bude výjimečným zážitkem. Pro mě tedy určitě,“ těší se Patrik Hartl.

Promítání pro první diváky filmového Prvoka by se mohlo stát rekordní projekcí co do počtu diváků na jednom představení. „Amfiteátr má nyní kapacitu 7 000 diváků, věříme, že se zaplní co nejvíce. Několik tisíc diváků na jednom promítání by byl výjimečný a rekordní filmový moment,“ doufá jeden z producentů filmu Ondřej Kulhánek za Bontonfilm Studios.

 „Už teď máme prodáno zhruba 1000 vstupenek, část míst také věnujeme zdravotníkům z Plzně jako poděkování za tvrdou šichtu během epidemie Covidu. Diváky srdečně zveme, před promítáním se mohou těšit i na velký rozhovor s Patrikem Hartlem,“ říká Michal Šašek za Mezinárodní filmový festival Juniorfest, který akci organizuje.

Diváci předpremiéry tak jako první uvidí Martina Pechláta v roli Prvoka, Davida Švehlíka coby Šampóna, Hynka Čermáka jako Tečku a Karla s tváří Martina Hofmanna. Obsazení hlavních postav popisuje Patrik Hartl v jednom z dílů svého deníku, který k filmu natočil.

O Martinovi Pechlátovi – Prvokovi
Aniž by to sám tušil, Martin Pechlát stál přímo u samotného zrodu své postavy a jeho obsazení bylo více, než jasné.  „Potkali jsme se kdysi u natáčení seriálu, a hrozně moc jsme si rozuměli. Když jsem potom začal psát tuhle knížku, představoval jsem si, že Prvok je právě Martin Pechlát,“ prozrazuje Hartl. „Je zvláštní vidět ho teď v hotovém filmu. Mám pocit, že mi vylezl z hlavy. To je paráda,“ dodává.

O Davidovi Švehlíkovi – Šampónovi
„Šampón byla jediná role, na kterou jsem dělal kamerové zkoušky. Je to totiž velmi komplikovaná postava, musí být nejen hezoun a mít charizma, ale musí mít v sobě i křehké tajemství. To David má, ale potřeboval jsem vidět, jestli v něm bude taky velký pražský prcíř. David to zvládl skvěle,“ popisuje Hartl.  „David Švehlík je prostě idol. Snoubí se v něm přirozený sex appeal s těžko definovatelným oduševnělým tajemstvím. Jeho inteligentní jemné herectví mi připomíná dávné filmové výkony mladého Jana Kačera,“ pokračuje Hartl.

 O Hynkovi Čermákovi – Tečkovi
„Kdysi jsem ho viděl v divadle v roli Stanleyho v inscenaci Tramvaji do stanice touha a on byl tak moc dobrej a tak moc vypadal jako chlap, že já jsem chtěl, aby se můj syn taky jmenoval Hynek a byl taky takovej chlap,“ říká Hartl. „To by ale na roli nestačilo. Hynek Čermák mě vždycky přitahoval kombinací testosteronové tvrdosti a překvapivě křehké citovosti. Jeho komediální talent a něha pod tvrdou slupkou jsou pro roli Tečky požehnáním,“ doplňuje Hartl.

O Martinovi Hofmannovi – Karlovi
„Martin Hofmann je můj nejlepší kamarád už roky a roky a roky, my spolu dospíváme a zrajeme v muže. Je to moje nejbližší duše s varlaty,“ vyznává se Hartl. „Martin je už dvacet let mým životním souputníkem. Pracovali jsme spolu na těžkých divadelních rolích a hluboce spolu souzníme. Je fascinující, že na sídlišti v pražských Bohnicích vyrostla taková herecká perla. V mém filmu nesměl chybět,“ říká jasně Hartl.

O FILMU
Film „Prvok, Šampón, Tečka a Karel“ natočil podle svého stejnojmenného knižního hitu režisér Patrik Hartl. Čtyři kamarádi vyhlásí válku proti scvrkávání varlat a proti krizi středního věku tím, že se rozhodnou plnit odvážné úkoly. Prvním z nich bude svléknout se na veřejnosti do naha . . .

Hartl jako autor knihy i filmu připravil hrdinům oproti románu několik změn, milovníky knihy tak čeká pár překvapení. V hlavních rolích čtyř kamarádů se představí Martin Pechlát jako Prvok, David Švehlík jako Šampón, Hynek Čermák bude Tečka a Karel ponese tvář Martina Hofmanna.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel jsou čtyři dávnověcí kamarádi ve středním věku, kteří si na večírku přiznají, že nežijí tak, jak si vlastně představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním téměř nesplnitelných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč …

„Mám obsazení snů, hereckou Ligu mistrů, a jsem přesvědčený, že film je lepší než knížka,“ říká nadšeně Patrik Hartl. „Film je o kamarádství. A taky o tom, jak těžké je někdy nepodvádět. Nejenom třeba svou ženu nebo nejbližšího přítele, ale i sám sebe. Filmový Prvok je vyprávění o odvaze udělat něco debilního, co nám připomene, že můžeme bezstarostně žít, i když máme všichni hypotéky a na krku festival problémů,“ přibližuje Hartl.

Patrik Hartl je v současné době nejúspěšnějším českým spisovatelem. Jeho knižní prvotina Prvok, Šampón, Tečka a Karel vyšla v roce 2012 a od té doby se prodalo na 200 000 ks. Hartlovy knihy Malý pražský erotikon, Okamžiky štěstí a Nejlepší víkend získaly ocenění Český bestseller. Jeho divadelní hry jsou dlouho dopředu vyprodané.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel
ČR  – 2020
Délka: 117 minut
Žánr: komedie, drama
Premiéra: 29. července 2021
Režie: Patrik Hartl
Scénář: Patrik Hartl
Hrají: Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martina Hofmann, Daniela Kolářová, Kristýna Boková, Jana Kolesárová, Petra Polnišová, Bára Poláková a mnoho dalších

Filmovou píseň Romana Holého s názvem Dobrá zpráva nazpívali Dan Bárta, Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert a Vladimir 518.

Producentem je Bontonfilm Studios a love.FRAME, koproducentem je Europeana Production, Česká televize, Bourdon a innogy. Partnerem filmu je ČSOB. Film vznikl za podpory Plzeňského kraje.

Zdroj a foto: Bontonfilm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.