Skladatel a kytarista Lukáš Sommer odehraje dva benefiční koncerty pro obce postižené tornádem

Lukáš Sommer – český kytarový virtuóz, skladatel a aranžér odehraje dva benefiční koncerty pro obce na Břeclavsku a Hodonínsku postižené nedávnou přírodní katastrofou. Přidává se tak k řadě umělců, kterým není lhostejný osud lidí zasažených tornádem.

Hrad Brumov rozezní 25. července od 17 hodin tóny španělských, italských a českých duchovně laděných skladeb. Celý výtěžek ze vstupného poputuje na účet Charity Valašské Klobouky.

„Zpráva o katastrofě na Moravě mě velmi zasáhla, nejen proto, že tento kraj mám moc rád, ale mám tam i spoustu přátel. Je fascinující sledovat, kolik soucitu a snahy pomoci tato tragédie vyvolala. I já cítím povinnost přispět tím, co umím“, řekl k chystaným koncertům Sommer.

Druhý koncert se koná 20. srpna od 17 hodin v kostele sv. Josefa ve Štítné nad Vláří, se stejným programem. Obě akce mají název Koncert pro světlo, Sommer jím chtěl vyjádřit naději na postupný návrat životů obyvatel těchto obcí do normálu.

„Velice děkuji městu Brumov, jeho starostovi panu Kamilu Mackovi, i farnosti ve Štítné nad Vláří za ochotu se na koncertech podílet“, dodal Sommer.

Lukáš Sommer je přední osobnost české mladé skladatelské generace. Absolvoval studia hry na kytaru na Konzervatoři v Českých Budějovicích, Pražské konzervatoři a HAMU. Naplno se věnuje vlastní tvorbě a koncertní činnosti. Je autorem významných orchestrálních skladeb, které byly s úspěchem uvedeny u nás i v zahraničí. Spolupracuje s předními světovými umělci, z českých jsou to například houslista Pavel Šporcl, hobojista Vilém Veverka a další. Ve své tvorbě vychází z tradice evropské skladatelské školy, kterou obohacuje o ingredience netradičních skladatelských postupů. Rád se vydává za hranice klasické hudby a snaží se propojit vlivy etnické, jazzové a klasické hudby. Při koncertech se často nechává ovlivnit “náladou” publika a vytváří vždy program koncertu jako ucelený zážitek podle daného místa, často s prvky improvizace a dialogu s diváky. V roce 2020 debutoval na Pražském jaru, složil symfonickou báseň Smrtihlav 2020, je pravidelným hostem významných festivalů.

Lukáš Sommer je zastupován uměleckou agenturou ŠPORCL ARTS AGENCY houslisty Pavla Šporcla.

Foto: archiv L. Sommera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.