Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

BydleníTechnologie

Přibývá Čechů, jejichž domy hlídají kamery s umělou inteligencí. Důvodem je i nižší cena!

Také v oblasti bydlení sází stále více Čechů na moderní technologie:  místo běžného zabezpečení své domovy nechávají hlídat kamerovými systémy s umělou  inteligencí. Vyplývá to ze statistik společnosti TORLIN, která za poslední rok osázela svými  chytrými kamerami desítky českých domů, ale i prodejen nebo průmyslových podniků.  

Celkem 58 domů a dalších nemovitostí vybavil TORLIN v uplynulých měsících systémem s  chytrými kamerami. Ten v sobě má zabudovanou umělou inteligenci, která se neustále  zdokonaluje a učí novým dovednostem.  

Chytré kamery například majitele přes mobil upozorní na přítomnost lupiče, rozeznají  člověka od zvířete nebo ohlásí parkující auto na dvoře. Zákazníci TORLINu přitom nejsou  jediní, kdo chytré kamery využívá. Sází na ně stovky dalších obydlí v Česku. 

„Ze začátku Češi neměli o inteligentní kamerové systémy příliš zájem a vlastně o chytrých  kamerách nic moc netušili. Poslední dobou ale pozorujeme, že řada vlastníků nemovitostí  chce svůj dům a svou rodinu zabezpečit i jinak než klasickými kamerami, které přestávají na  mazané zloděje stačit. Chytré kamery navíc neplní jen roli ochránce, ale i praktického  pomocníka. Třeba vás upozorní, když zapomenete zavřít dveře od garáže,“ popisuje sílící  fenomén Jan Hlavička, ředitel TORLINu. 

Statisíce už nejsou potřeba  
Jedním z hlavních důvodů, proč inteligentní kamerové systémy dlouho sloužily jen v  komerční oblasti, byla jejich vysoká cena, v některých případech mohly jít náklady i do  statisíců. To už je však minulost. Dnes jsou chytré kamery cenově dostupné prakticky pro  každého, kdo vlastní dům a požaduje nadstandardní ochranu. 

„Často jsme od lidí v okolí slýchali, že by u sebe doma rádi chytré kamery vyzkoušeli, ale  nebyli ochotní do nich investovat velkou částku. I proto jsme naši řídící jednotku TORLIN  Neuron a chytré kamery pro domácnosti stlačili na takovou cenu, aby byl systém finančně  dostupný široké veřejnosti,“ pokračuje Hlavička. 

Když záznam psa putuje do „zvířecí škatulky“ 
V čem je technologie inteligentních kamerových systémů oproti klasickým kamerám napřed?  Zatímco obyčejné kamery jen zaznamenávají dění kolem domu, s těmi chytrými má člověk  obydlí pod kontrolou odkudkoliv na světě. Sledovat dění na zahradě či před vchodem může  pomocí webové aplikace klidně z práce, na dovolené nebo během víkendu na chatě. 

„Zrovna před pár dny jsme spustili vylepšenou verzi aplikace TORLIN App. Díky ní má  uživatel o svém obydlí maximální přehled. Zapracovali jsme na designu, rychlosti nebo na  přehledném filtrování záznamů. Když například před kamerou na zahradě projde pes, chytrý  kamerový systém ho pozná a do záznamů v aplikaci tuto nahrávku uloží pod ikonou zvířete.  Takto si člověk bez námahy zpětně dohledá, co se v době jeho nepřítomnosti dělo,“ uzavírá  Jan Hlavička.

Předpokládá se, že zájem o inteligentní kamerové systémy v domácnostech do budoucna  ještě poroste. Čím dál větší oblibě se těší i mezi menšími podnikateli. 

Zdroj a foto: Headsoft s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *