Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SportZdraví

Sport a pohyb je efektivním řešení důsledků stárnutí organismu

Podle studie European Heart Journal (2018) je nejefektivnějším přístupem k oddálení stárnutí kardio trénink. Především aktivity typu běhání, plavání, spinning, cyklistika, nebo HIIIT (vysokointenzivní intervalový trénink), který získal za poslední roky na popularitě. Vytrvalostní typy tréninku vykazují v prevenci stárnutí lepší efektivitu oproti silovému tréninku, tedy aspoň na buněčné úrovni. Ideální je proto zařadit pravidelný trénink 3 – 4x týdně. Nedostatečný pohyb je jedním z největších faktorů pro vznik kardiovaskulárních chorob a ostatních život ohrožujících nemocí.

  • Pravidelný trénink může předcházet řadě onemocnění
  • Kardio trénink jako nástroj pro zpomalení stárnutí na buněčné úrovni
  • Kardio cvičení, ale i jóga a silový trénink hrají důležitou roli pro posilování srdce

„Stárnutím se náš metabolismus zpomaluje a svaly ubývají. Všeobecně je známo, že po 30. roku každý dospělý ztratí za jednu celou dekádu 3 – 4 kg svalů. S tím přichází ruku v ruce zpomalení bazálního metabolismu. Jedinou možností, jak metabolismus zrychlit nebo aspoň udržet je pravidelné cvičení a kvalitní vyvážená strava,“ uvádí Marek Kadlec, Regional Fitness Manager společnosti Form Factory, zodpovědný za práci s osobními trenéry a vybavení fitness klubů.

Health Factory, projekt zaměřený na podporu zdravého životního stylu a aktivního pohybu, přináší společnost Form Factory již rok. V srpnu bude hlavním tématem propojení fitness, zdravého životního stylu a pohybu jako prevence proti stárnutí. Ve všech fitness klubech Form Factory je k dispozici přes 2 000 skupinových lekcí, z nichž řada je založena na kardio tréninku, a které jsou vhodné právě pro předcházení projevů stárnutí a prevenci civilizačních chorob. Ve fitness klubech Form Factory pak nechybí řada pomůcek a moderních strojů optimálních pro osobní tréninky spolu s více než 100 profesionálními osobními trenéry.

Kromě toho přinese projekt Health Factory k srpnovému tématu řadu výukových fitness videí a odborného obsahu v rámci vlastní fitness platformy.

Zdroj a foto: www.formfactory.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *