Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Třetí vlna je za rohem. Jak se můžeme účinně chránit?

Vědci a infektologové se shodují v tom, že Česko brzy zasáhne třetí vlna onemocnění Covid-19. Jak se proti nákaze bránit? Účinnou ochranu poskytnou ústní a nosní spreje, které jsou volně dostupné v lékárnách.

 Během předchozích měsíců se staly důležitými pomocníkem v boji s nákazou. Jejich oblíbenost potvrzuje fakt, že v Evropě se jich prodalo více než 2 miliony kusů. Tyto spreje účinně chrání před nákazou více onemocnění horních cest dýchacích, včetně Covid-19.

Virostop je založen na přírodních složkách, z nichž nejúčinnější je extrakt z Cista krétského. „Po nastříkání do hrdla či nosu vytváří na sliznicích ochrannou bariéru, přes kterou se částečky viru nedostanou hlouběji do organismu, kde způsobují největší komplikace. Tímto způsobem fungují i ​​na všechny nové mutace,“ tvrdí maďarský virolog a klinický mikrobiolog, Dr. István Jankovics.

„Mezi účinnými látkami VIROSTOPU třeba zmínit polyfenoly, které se vážou na oblast spike proteinu zodpovědného za vstup viru do hostitelské buňky. Tato oblast je podobná známým aminokyselinám a na základě dosavadních poznatků na ní neprobíhají žádné mutace. Na základě toho lze předpokládat, že polyfenoly Virostopu jsou účinné i proti novým variantou koronavirus,“ vysvětluje Dr. Jankovics.

Společnost Herb-Pharma s.r.o, která spreje vyrábí, ještě před několika měsíci provedla testy na zvířecích buněčných tkaninách, které prokázaly úspěch Virostopu v boji s viry SARS-CoV-2 a viry chřipky A a B.

Výhodou zároveň je, že Virostop účinkuje ihned po nastříkání na sliznice a poskytuje tak okamžitou účinnou ochranu. „Právě v souvislosti s nástupem třetí vlny, kterou způsobí nové mutace koronavirus, je maximálně důležitá vhodná a účinná prevence. A právě tyto vlastnosti Virostop nabízí,“ uzavírá Dr. Jankovics.

Spreje, které jsou volně dostupné v kamenných i internetových lékárnách, jsou navíc vhodné i pro dlouhodobé užívání již pro děti od 3 let. Jejich přírodní složení zaručuje bezpečnost i při kombinaci s jinými léčivy.

Foto: archiv Herb-Pharma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *