Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Velkopopovická pouť – tradice, zábava, hodování a prohlídky pivovaru Velké Popovice

Poutě se ve Velkých Popovicích nedaleko Prahy konají již od dob založení zdejšího kostela Panny Marie Sněžné. Své místo v kalendáři mají vždy první srpnový víkend, tedy v termínu, kdy je po žních a kdy bylo v dřívějších dobách více času na zábavu a oddych. Velkopopovická pouť je vítanou příležitostí připomenout si dávné tradice, užít si výtečné jídlo, pití a dobrou zábavu.

Část programu se odehraje v sobotu 7. srpna i přímo před pivovarem Velké Popovice. Bude se tu konat pouťová veselice s jídem a hudbou od 15 do 22 hodin. Samozřejmě nebudou chybět ani oblíbené prohlídky pivovaru, a to v časech: 11.40, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.30 hodin. Všem zvídavým návštěvníkům pouti se tak nabízí příležitost seznámit se s příběhem zakladatelské rodiny Ringhofferů, navštívit současnou i historickou varnu, potkat živého maskota – kozla Oldu a chybět samozřejmě nebude ani ochutnávka poctivého velkopopovického piva. Více informací na webu pivovaru.

Chcete-li si užít výlet do Velkých Popovic opravdu naplno, bez starostí s parkováním či kolonami, vydejte se na cestu vláčkem Kozel expres – speciálním motorákem z řady 810 v retro nátěru z 80. let, který vyjíždí v 10:16 hodin z pražského Hlavního nádraží a odveze vás přímo do pivovaru. Cena zpáteční jízdenky je 450 Kč a zahrnuje cestu vlakem i prohlídku pivovaru. Originální pivní suvenýry, upomínky na příjemně prožitý den, zakoupíte v Kozlím obchůdku v areálu pivovaru, který bude otevřen do 19.00 hodin.

Zdroj a foto: www.kozel.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *