Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

Animovaný film MYŠI PATŘÍ DO NEBE se představuje ve finálním traileru. Malí i velcí diváci se mají opravdu na co těšit!

Animovaný film Myši patří do nebe režisérů Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka bude mít v českých kinech premiéru 7. října. Nyní představuje ve finálním traileru příběh jeho hlavních hrdinů, myšky Šupito a lišáka Bělobřicha. A odpověď na to, zda může mezi malou myškou a velkým lišákem vzniknout opravdové přátelství, najdou nejen ti nejmenší, ale i větší a velcí diváci až v kinech.

Tvůrci filmu, Denisa Grimmová a Jan Bubeníček, divákům filmu vzkazují: „Myši patří do nebe je zatím největší film, na kterém jsme kdy pracovali. Po mnoha letech plánování, vymýšlení, práce, hraní si a snění je hotový a my z něj máme velkou radost. Všichni, kdo na něm pracovali, do něho vložili mnohem víc, než je běžné a podle nás je jejich úžasná energie a nasazení na výsledku vidět. Cítíme obrovské naplnění a motivaci pro další projekty. Moc se těšíme, až se film konečně dostane k divákům!“

Producent filmu Vladimír Lhoták k jejich vzkazu připojuje: „Všichni se mohou těšit na příběh o nepravděpodobném kamarádství dvou nepřátel, kteří zjistí, že jejich přátelství je výjimečné a má cenu se za něj poprat. Film nabídne více než 80 zábavných zvířecích loutek a spoustu krásných prostředí. Film provází humor i dojetí, akční a tajemné scény, ale i prostor k zamyšlení, a to vše doprovázené spoustou překrásné hudby.

A o čem a o kom příběh filmu vypráví? Myška Šupito ráda všechny přesvědčuje o tom, že je nejodvážnější myší na celém světě a vůbec ničeho se nebojí. Ale opak je pravdou, ve skutečnosti se pobobkuje ze všeho, co se kolem jen mihne. Jejím toužebným přáním je být stejně statečná jako její tatínek. Ten se dokázal s nasazením vlastního života postavit děsivému lišákovi Tlamounovi, postrachu celého lesa. Boj sice nevyhrál, stal se ale obdivovaným hrdinou myšího společenství. Šupito chce všem dokázat, že odvaha je dědičná. Snaží se zopakovat jeho legendární kousek – vytrhnout pár chlupů z liščího kožichu. Za cíl si vybere spícího mladého lišáka Bělobřicha. Vše se nakonec semele trochu jinak, než si malá myška představovala. Lišák se nečekaně probudí a honička končí nešťastně pro oba dva. Šupito i Bělobřich se dostanou do zvířecího nebe. Při pokusu vyhnout se vstupní očistné koupeli v nebeských lázních na sebe myška i lišák opět natrefí a díky společné nelibosti k mytí jsou přinuceni pokračovat v cestě společně.  Putují po nebeských atrakcích i fantaskních zákoutích, zažívají nejrůznější dobrodružství i nečekaná setkání a navzájem se poznávají. Šupito je na Bělobřicha nejdřív pořádně naštvaná, ale postupně si uvědomuje, že je jiný než ostatní tolik nenáviděné lišky. Na cestě nebem musí oba společně zdolat různé nástrahy, splnit úkoly a překonat překážky. Vznikne mezi nimi podivuhodné přátelství a na konci jejich putování na ně čeká velké překvapení.

Film Myši patří do nebe vznikl v koprodukci České republiky, Francie, Polska a Slovenska a to na motivy stejnojmenné knihy Ivy Procházkové, podle níž napsali scénář Alice Nellis a Richard Malatinský. Knižní předloha získala řadu literárních ocenění u nás i v zahraničí, jednou z těchto cen je i Magnesia litera za knihu pro děti a mládež.

Film bude mít českou premiéru 7. října 2021 a do našich kin jej uvede distribuční společnost CinemArt. Producentem filmu je Vladimír Lhoták, vyrábí ho společnost Fresh Films v koprodukci se společnostmi Les Films du Cygne, Animoon a CinemArt SK, dále na české straně Českou televizí – TPS Aleny Mullerové, DD Production a Studiem Barrandov.

Myši patří do nebe
Česká republika, Francie, Polsko, Slovensko, 2021, 87 minut
Technologie: Kombinace loutkové stopmotion animace a animace počítačové
Režie: Denisa Grimmová & Jan Bubeníček
Námět: Iva Procházková
Scénář: Alice Nellis, Richard Malatinský
Výtvarná koncepce: Denisa Grimmová, Jan Bubeníček, Jan Kurka
Kamera: Radek Loukota
Hudba: Krzysztof Aleksander Janczak
Zvuk: David Titěra a Viktor Ekrt
Hlasy: Pavlína Balner, Matouš Ruml, Ondřej Vetchý, Lukáš Pavlásek, Martin Stránský, Ludmila Molínová, David Novotný, Jiří Klem, Jiří Lábus, Martin Dejdar, Barbora Hrzánová, Miroslav Etzler, Matěj Ruppert, Miroslav Donutil, Martha Issová, Martin Donutil, Ondřej Brousek, Radek Holub, Pavel Tesař, Martina Šťastná, Jiří Schwarz
Producenti: Vladimír Lhoták / Fresh Films (CZ), Alexandre Charlet / Les Films du Cygne (FR)
Koproducenti: Grzegorz Wacławek & Piotr Szczepanowicz  / Animoon (PL), Marek Jeníček & Tomáš Janísek / Cinemart (SK), Česká televize, Auvergne-Rhône-Alpes Cinéma, DD Production, Canal+, Barrandov Studio, EC1 Łódż
Za podpory: Eurimages, Creative Europe MEDIA, Státní fond kinematografie, Region Auvergne-Rhône-Alpes Cinéma, Region Grand Est, Region Provence-Alpes-Côte d’Azur, Polský filmový institut, Audiovizuální fond Slovensko, Cinéventure, Ministerstvo kultury ČR

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *