Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníTechnologieZe života

Nejvíce dat v zahraničí Češi spotřebovali v Německu a Chorvatsku. K online dovoleným přispěly neomezené tarify

Díky neomezeným mobilním tarifům mohou být Češi více než dříve online. A to v i zahraničí, zejména v EU, kde k takovým tarifům automaticky náleží nemalý balíček dat. V absolutním součtu zákazníci v červenci využili nejvíce dat v Německu, šlo o téměř 500 terabytů, dále v Chorvatsku a Itálii. Pokud jde o domácí síť, ukázalo se, že po přechodu na neomezený tarif se datová spotřeba zákazníků v průměru zvedla na 2,5násobek. Vodafone nové tarify představil 1. června, v srpnu pak navíc nabídl zvýhodnění v kampani Spojení plné výhod.

Vodafone spustil 1. června novou nabídku a na trh přišel nejlepší neomezený tarif pro jednotlivce. Jen za první měsíc si nové tarify pořídily desetitisíce zákazníků. Patří sem i dosavadní zákazníci Vodafonu, kteří přešli na tarif s vyšším – neomezeným objemem dat. Právě takoví zákazníci zvýšili svou měsíční spotřebu dat v průměru na 2,5násobek.

„Ukazuje se, že neomezené tarify skutečně zákazníkům přinesly svobodu. Už se nemusejí obávat, jestli vyčerpali svůj měsíční datový balíček. Chceme, aby si neomezená data bez starostí mohl užívat každý, proto jsme přinesli jak samostatný tarif Neomezený Basic za 599 korun měsíčně, tak i za cenu 499 korun v kombinaci s pevným internetem. Nároční uživatelé získají v takové kombinaci neomezený tarif včetně neomezené rychlosti za 999 korun,“ říká Quique Vivas, viceprezident Vodafonu Czech Republic pro nefiremní zákazníky.

Online i na dovolené v cizině
Češi už se také nebojí používat mobilní data v zahraniční. Například zákazník s neomezeným tarifem během pobytu v Chorvatsku průměrně spotřeboval v červenci 8 GB dat. Jak ukazuje Datová kalkulačka Vodafonu, znamená to v přepočtu třeba 26 hodin sledování videa ve vysoké kvalitě na YouTube nebo poslech 133 hodin hudby přes internet. Také v Itálii šlo shodně o zhruba 8 GB dat, v Německu o 5 GB. Které státy patří do zákaznicky nejvýhodnější Zóny 1, shrnuje tato stránka.

V absolutním součtu spotřebovali Češi v červenci nejvíce mobilních dat v Německu, šlo o téměř 500 terabytů dat neboli 500 tisíc GB. Následovalo Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Slovensko, na šestém místě Francie, dále Španělsko, Řecko, Polsko a desáté Nizozemí.

Stále oblíbené Chorvatsko, ale i Řecko
Nejvíce Češi v červenci cestovali do Chorvatska. Vysoká čísla se týkala i Ukrajiny, kde jde ovšem často o pohyb pracovní síly. První desítka pak vypadá takto: Chorvatsko, (Ukrajina), Slovensko, Německo, Itálie, Rakousko, Řecko, Polsko, Španělsko, Bulharsko a Francie. Zahrnuta jsou data, kdy SIM karta byla v daném státě nejméně 2 dny po sobě. Za červenec se do chorvatské mobilní sítě připojilo přes 110 tisíc unikátních zákazníků Vodafonu. Ten ale myslí i na zákazníky, kteří cestují do exotických destinací. Roaming na den aktuálně nabízí pětinásobek dat.

Kdo naopak bude po návratu z dovolené nebo prázdnin trávit více času doma, může využít aktuální nabídku Spojení plné výhod. V kombinaci s pevným internetem je nyní možné získat Vodafone TV, konkrétně tarif Komfort, na 3 měsíce zdarma (platí se pouze 70 korun za pronájem set-top boxu). A i poté díky spojení služeb cena za televizi trvale spadne téměř na polovinu. Televizi je možné sledovat i prostřednictvím webové aplikace kdykoliv a kdekoliv. Dalším benefitem Vodafone TV je nejširší nabídka programů v HD kvalitě na trhu a videotéka s více než 2000 tituly včetně titulů ve 4K. Díky Vodafone TV lze získat také snadný přístup k oblíbeným aplikacím, jako je Netflix nebo Amazon Prime Video.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *