Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZdravíZe života

Díky společnosti GeneraLife byl vysazen obří les s 3 000 stromy. Věnován je dětem narozeným během pandemie

Iniciativa vznikla ve spolupráci skupiny GeneraLife, která v Česku provozuje kliniky pro léčbu neplodnosti FertiCare, a organizace Treedom.

Skupina GeneraLife, která v Česku provozuje kliniky pro léčbu neplodnosti FertiCare, se spojila s organizací Treedom a společně hned na několika kontinentech vysadili celkem 3 000 nových stromů. Jsou věnované dětem, které se narodily během pandemie koronaviru a budou sloužit jako zdroj obživy zemědělcům, kteří se o ně starají. Až dorostou, naši planetu každý rok zbaví víc než 65 tun  emisí CO2. GeneraLife pak s vysazováním hodlá pokračovat i v následujících letech.

Rozsáhlý hvozd s počtem 3 000 stromů, které byly ve spolupráci s organizací Treedom vysazeny v různých částech světa, například v Kamerunu, Kolumbii, Madagaskaru, Ekvádoru, Tanzánii či v Guatemale, je věnovaný dětem narozeným během největší zdravotní katastrofy posledních let, pandemie koronaviru. Dětem, jejichž první krůčky na tomto světě rozhodně nebyly jednoduché. Nejprve nemohli být na porodním sále jejich otcové, poté se setkávaly s dospělými se zakrytými ústy a k situaci rovněž nepřispělo omezování scházení a návštěv. V některých případech šlo ale také bohužel o problémy s poskytnutím adekvátní péče, například v případě specifických onemocnění.

Vytvořili jsme tyto nové zelené plíce naší planety, abychom oslavili odvahu nejen čerstvě narozených dětí, ale i jejich maminek a tatínků,” uvedli ve společném prohlášení vědecký ředitel a gynekolog Filippo Maria Ubaldi a bioložka Laura Rienziová ze společnosti GeneraLife. „Počet 3 000 vysazených stromů není přitom náhodný, jde o průměrný počet dětí, které se každý rok narodí na našich klinikách v Itálii, Španělsku, České republice a ve Švédsku,“ dodali Ubaldi a Renziová.

„Skupina GeneraLife vznikla v roce 2020, tedy v období vrcholící pandemie. Proto jsme měli od párů nastávajících i začínajících rodičů doslova z první ruky všechny ty obrovské obtíže, s nimiž se musely během dlouhých měsíců temna, které vyvolal covid-19, potýkat. Šlo o zcela bezprecedentní situaci, jež se střetla s jejich touhou založit rodinu a která v mnoha případech vyvolala nejistotu a strach,“ vysvětluje generální ředitel společnosti Marcos Bueso. „Protože je ale vůle žít houževnatější než cokoli jiného, v první polovině roku 2021 jsme zaznamenali velký nárůst žádostí o léčbu neplodnosti. Bylo jich přibližně o 25 % více než ve stejném období roku 2019.”

Společnost GeneraLife také nedávno zveřejnila svou první výroční zprávu o udržitelnosti (www.generalife.com/esg), která ukazuje, jak významnou roli hraje tato oblast v jejím podnikání. Za tímto účelem si vytyčila celou řadu cílů a odstartovala hned několik projektů. Například vysazení 3 000 stromů eliminuje každý rok víc než 65 tun emisí CO2, pomůže ale také s obživou zemědělcům, kteří se o stromy starají. Vypěstované plody mohou dále prodávat, a tím zajistit příjem pro své rodiny.

Profil společnosti GeneraLife: https://www.treedom.net/generalife
Projekt lesa, věnovaného dětem: https://www.treedom.net/generalife-babies-forest

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *