Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sex a vztahyZe života

Po sexu už si drtivá většina českých kuřáků cigaretu nezapálí. S kouřením začínají z mladické nerozvážnosti a kvůli stresu

Čeští kuřáci už si po sexu nebo probuzení cigarety nedopřávají. A i když klasické cigarety stále vedou, narůstá obliba elektronických cigaret – vaporizérů a zařízení na zahřívaný tabák. Důvodem je chybějící zápach a menší obsah škodlivých látek. Vyplývá to z unikátního výzkumu Český kuřák 2021 agentury Datank pro společnost Imperial Brands.

Mýty o kouření vzaly za své – mezi místa, kde už ani kuřáci nekouří, se zařadilo auto a domov. Odpadla také potřeba kuřáků zapálit si po probuzení nebo po sexu. Pokud už lidé doma nebo v autě kouří, jsou to mnohem častěji právě elektronické cigarety nebo zařízení na zahřívaný tabák.

Právě do kategorie zahřívaného tabáku teď společnost Imperial Brands vstupuje. Po vaporizérech blu a beztabákových nikotinových polštářcích zoneX se portfolio produktů nové generace Imperial Brands rozrostlo o zařízení Pulze.

„Zařízení na bázi nahřívaného tabáku mohou být skvělou variantou pro kuřáky, kteří by s kouřením rádi přestali, ale razantní přechod k vaporizérům či nikotinovým polštářkům pro ně představuje příliš náročný krok. Zařízení Pulze se pro ně může stát vhodným mezistupněm,“ myslí si Bojan Stoevski, Market Manager společnosti Imperial Brands.

V současné době jsme svědky největšího posunu spotřebitelů v historii, kdy část kuřáků po celém světě přechází od cigaret k potenciálně méně škodlivým alternativám. Podle výzkumu Český kuřák 2021 přešla k zařízením na nahřívaný tabák a vaporizérům drtivá většina současných uživatelů od klasických cigaret. Pouze šest procent kuřáků začalo užívat rovnou tyto nové typy zařízení.

Za nejméně škodlivé považují čeští kuřáci elektronické cigarety, na druhém místě jsou zařízení na zahřívaný tabák a na třetím místě se umístily klasické cigarety.

„Ve světě dochází k řadě změn a lidé začínají dbát na zdravější životní styl. Technologie hrají v našich každodenních životech čím dál významnější roli. Dokonce i já sám jsem před časem přestal kouřit klasickou cigaretu a vyměnil ji za náš vaporizér blu. Ocenila to zejména moje žena,“ doplňuje Stoevski.

Typický začátek kouření se podle exkluzivního výzkumu Imperial Brands pohybuje mezi patnáctým a osmnáctým rokem života. Ukazuje se také, že lidé moc neví, proč vlastně začali kouřit. Z dnešního pohledu považují svůj začátek kouření za hloupost, mladickou nerozvážnost nebo uvádějí, že prostě kouřili všichni, tak se také přidali. Častějším důvodem pro začátek kouření ve vyšším věku je stres.

V průměru lidé vykouří 14 cigaret denně. Uživatelé elektronických cigaret uvádějí, že pokud pouze vapují a nekombinují různé produkty produktů, za den použijí v průměru jednu náplň. Týdně utratí kuřáci za cigarety a nikotinové výrobky 450 korun, uživatelé elektronických cigaret uvádějí částku 240 korun.

Zdroj a foto: Imperial Brands

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *