Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Film Atlas ptáků v hlavních rolích s Alenou Mihulovou a Miroslavem Donutilem v kinech od 2. září

Už tento čtvrtek 2. září vstoupí do kin nový film Olma Omerzu Atlas ptáků, který měl světovou premiéru na letošním Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Hrají v něm Alena Mihulová, Miroslav Donutil, Eliška Křenková, Vojtěch Kotek, Pavla Beretová a Martin Pechlát.

O čem Atlas ptáků je?
Olmo Omerzu: „Ve filmu se zabýváme fenoménem, který souvisí s dnešním virtuálně propojeným světem. Příběhů o osamělosti lidí, kteří útěchu hledají na síti, kde často někomu naletí, je kolem nás mnoho. Film jsme se spoluscenáristou Petrem Pýchou vystavěli na principu postupného odhalování kostlivců ve skříni. Celá řada malých rozhodnutí vyvolá náhody, které vedou ke komplikovanější zápletce, a nakonec způsobí osobní tragédii hlavního hrdiny Iva Róny (Miroslav Donutil).“

„Miroslava Donutila jsem chtěl od začátku!“
„Postava Iva je psaná s myšlenkou na herce Miroslava Donutila. Byl první, koho jsme si pro tuto roli představili,“ říká Olmo Omerzu. Miroslav Donutil doplňuje: „Je to pro mne pocta, který herec by si nevážil toho, že pro něj někdo přímo napíše roli. Je to náročná, leč krásná postava.“

„Napínavé jako detektivka!“
„Ve filmu se mísí několik lidských situací, možná i několik žánrů, ale jako nejdůležitější spojující prvek asi vidím to, že je to drama. Nikdy nevíte, co přijde dál, kdo za nějakou situací stojí, a hlavně, jak to celé může skončit. Má to pro mě napětí jako detektivka,“ popisuje Alena Mihulová.

Jaké to je točit s Olmem Omerzu?
„Pro mě je to radost. Je to velmi soustředěná práce, velmi kreativní a přitom Olmo dokáže udržovat příjemnou atmosféru. Je to režisér, který chce a umí posouvat herecké hranice, mám k němu stoprocentní důvěru a vím, že každá role, kterou s ním vytvořím, mě herecky posune dál. Za možnost s ním pracovat jsem nesmírně vděčná,“ říká Eliška Křenková, podle Olma Omerzu naše nejtalentovanější herečka s největším mezinárodním potenciálem.

Proč by měli diváci přijít do kin na Atlas ptáků?
„Film je zajímavý pro ženy i pro muže. Věřím, že si diváci po jeho zhlédnutí, budou mít o čem povídat.
Zažijí napětí a překvapení. Uvidí skvělé herce v rolích, ve kterých je možná ještě neviděli. Vztahy, moc, rodina, peníze, internet – živá témata v moderním pojetí,“
zve producent filmu Jiří Konečný.

Atlas ptáků – synopse
Když se ve staré rodinné firmě ukáže, že z ní kdosi vyvádí peníze ve velkém, nastává konfrontace s novou realitou, na níž nebyl nikdo připraven. Ivo Róna, dlouholetý šéf prosperujícího podniku Aron, se snaží zorientovat v nechtěné situaci, kterou mu jeho děti ani okolí neulehčují, ale kterou si na sebe dost možná seslal sám. Nový film režiséra Olma Omerzu proplétá komplikované rodinné vztahy se světem moderních komunikačních technologií, které dokáží využít naše slabá místa. Ve válce, která se ve filmu pokradmu rozpoutává, ale není vůbec jasné, kdo stojí proti komu, natož kdo z ní vyjde jako vítěz.

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *