Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Průzkum: Kdo cestuje s nejvíce zavazadly a kdo je větší “plánovač”?

Po dlouhých měsících restrikcí a omezení se začínají cestovatelé opět rozhlížet a zájem o cestování výrazně narůstá. Rezervace travel-tech společnosti Kiwi.com vzrostly v České republice během letošního léta o 260 % oproti loňskému roku.  Aktuální chování cestovatelů z pohledu pohlaví, věku i národnosti zmapovala na základě svých dat společnost Kiwi.com.

Pandemie zcela jistě zvýšila zájem o rezervace na poslední chvíli a zkrátila průměrnou dobu rezervace před odletem na rekordně krátkou dobu. I přesto mají ženy tendenci rezervovat si letenky s předstihem, obvykle tři týdny až dva měsíce před plánovanou cestou. Muži, zvláště ve věku 25 – 60 let, oproti tomu rádi rezervují letenky “last-minute”, někdy pouze 3 a méně dní před odletem.

Cestovní pojištění proti nenadálým událostem nebylo patrně ještě nikdy tak důležité jako nyní. Globální data z roku 2021 vykazují o 117 % vyšší počet pojistných smluv oproti před-pandemickému roku 2019. O pojištění mají zájem především muži (57 %), obecně si pak za něj připlatí lidé ve věku 25 – 39 let (45 %), nejméně na pojištění myslí cestovatelé nad 60 let (6 %). Cestovní pojištění si sjednávají nejčastěji Američané, následováni Francouzi, Italy, Brity a Čechy.

Podobně je tomu se zavazadly, připlácí si za ně především lidé ve věku 25 – 39 let, naopak cestovatelé nad 60 let cestují více nalehko. Zajímavostí je, že jsou to opět právě muži (58 %), kteří si připlácí více než ženy za extra zavazadla. Nejvíce zavazadel mívají Američané, Francouzi, Němci, Britové a Italové. Češi jsou v této kategorii umírněnější.

“Naše data boří i mnohé zažité mýty. Ačkoliv vládne všeobecná představa, že právě ženy cestují s tisíci zavazadly, my jsme se přesvědčili o opaku. Extra zavazadla navíc si připlácí zejména muži. Ti také častěji nakupují dodatečné cestovní pojištění a další doplňkové služby,” říká Eliška Řezníček Dočkalová, ředitelka Customer Experience v Kiwi.com.

Není překvapením, že nižší rozpočet na cestování mají mladí lidé. V průměru utratí ženy a muži ve věku 18 – 24 let za letenku 210 eur, zatímco lidé ve věku 40 – 60 let mají rozpočet kolem 290 eur. Nejméně za letenky utrácí cestovatelé z Thajska, Jižní Afriky, Ukrajiny, Itálie a Řecka.

Zdroj: Kiwi.com, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *