Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityJídlo a pitíMóda

Jedinečná virtuální art party v DSC Gallery odstartovala ve spolupráci s Janem Černým možnost nákupu digitálních originálů v České republice

Slavní umělci a prestižní galerie nabízejí umění v podobě unikátních digitálních originálů, takzvaných NFT. Svět technologií a kryptoměn nabírá vysoké obrátky a ani galerie by tuto skutečnost neměly opomíjet. NFT je fenomén, který zajímá nejen fanoušky kryptoměn, ale i aukční síně, alternativní a zajímavé umělce a další osoby vnímající NFT jako revoluční krok do digitálního světa. DSC Gallery představuje jako první v Čechách komplexní projekt spojený s virtuální realitou. Poprvé se česká galerie objevila v 3D prostoru digitálního velkoměsta. Představení nové virtuální pobočky proběhlo ve spolupráci s talentovaným českým designérem Janem Černým v rámci pražského fashion weeku v DSC Gallery v Dlouhé ulici č. 5. Na slavnostním zahájení nechybělo exkluzivní šampaňské MUMM, které dlouhodobě podporuje progresivní a zajímavé projekty.

Virtuální realita, která svými možnostmi ponoří uživatele plně do 3D virtuálního prostoru, má bezpochyby vliv i na módu, její trendy a způsob prezentace. Designér Jan Černý, známý svými výraznými menswear modely, vytvořil pro sobotní večer v DSC Gallery módní umělecký objekt jeho signifikantních tenisek PRESTIGE, který bude dropovat přesně v čase sobotní party. Hosté si tak mohli vyzkoušet designérský kousek i v metaprostoru Decentralandu. „Baví mě se na svoji tvorbu dívat jako na komplexní svět. Svět, který nikde nekončí. Nemá hranice. Teď svůj fashion design transformuji do interiérových objektů. Už delší dobu mě lákalo vyzkoušet, jaké by to bylo, kdybych použil principy, se kterými pracuji v oblečení a botách, do objektů na stěnu,“ uvedl během večera Jan Černý a dodal: „Vznikly tak limitované edice designových objektů, které pracují jak s mým signature Rorschachovým vzorem, tak třeba s rozloženou teniskou Prestige, kde objekt ještě více odhaluje proces tvorby a ukazuje botu, která byla vytržena v určité fázi procesu výroby a připevněna na stěnu. Technicita najednou tvoří dekor, konstrukce boty ornament.“ 

V rámci tohoto unikátního večera byla představena limitovaná edice tří designových objektů vytvořených z exkluzivních láhví šampaňského MUMM. Pro ztvárnění limitované edice tří láhví šampaňského MUMM použil Jan Černý techniku gradientu vytvořeného air brushem, který propojuje láhve s hlavním motivem celé výstavy. Gradient se objevuje jak na designových objektech představených na výstavě, tak na láhvích. Barevně vychází z designových objektů, není ale totožný, takže je každá láhev svou barvou jedinečná. Navíc po zalakování barvou z láhve vystupuje její nejdůležitější prvek, stuha promáčknutá na láhvi, kterou Jan Černý barevnou kombinací ještě zdůraznil. Láhve, na kterých je umístěna signature etiketa JAN, podpis designéra, budou následně vydraženy v aukci na sociální síti. Získané  prostředky z této spolupráce  mají za cíl rozvoj české módy a mladých umělců.

Přestože se akce konala ve fyzickém prostředí pražské galerie, mohli návštěvníci paralelně přecházet do virtuální galerie v Decentralandu. Při této příležitosti měli poprvé možnost zakoupit kurátorskou kolekci NFT’s DSC Gallery. První kolekce NFT’s je prezentována na platformě OpenSea a je zastoupena trojicí autorů, které galerie dlouhodobě zastupuje. Patří mezi ně Jakub Matuška aka Masker, Jiří Černický a Jiří Georg Dokoupil. Pokořte ostych z neuchopitelného a pronikněte s námi do paralelního kosmu virtuální reality. Jsme průkopníky, kteří jako první otevřeli virtuální galerii u nás v takzvaném metaprostoru. Velmi mě těší, že můžeme nabídnout možnost nákupu digitálních originálů známých pod zkratkou NFT. Možnosti virtuálních světů pro umělce a umění jsou takřka neomezené,” říká Olga Trčková, majitelka DCS Gallery. Po zahajovacím večeru je galerie otevřená široké veřejnosti. Návštěvníci mohou přijít na akci OPEN TO PUBLIC – VR Dancing Gallery, kde naleznou Souvenir shop by Jan Černý s jeho novou kolekcí fyzického oblečení.

Zdroj a foto: https://dscgallery.com, https://www.jancerny.storehttps://www.prestigeselection.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *