#BEACTIVE DAY: fitness centra po celé ČR zvou 23. 9. na Den otevřených dveří zdarma!

23. září otevřou fitness centra po celé ČR zdarma své brány veřejnosti! V rámci #BEACTIVE DAY se zapojí do projektu Evropský týden sportu a vy se můžete zúčastnit celé řady sportovních aktivit a akcí určených pro všechny: od dětí po seniory, od aktivních sportovců po milovníky poklidného body and mind, ale i pro ty, kteří ještě sportu nepřišli na chuť. A to zcela zdarma!

„Naším cílem je motivovat veřejnost, aby začala v září zase cvičit, aby se lidé vrátili do normálních kolejí a aby – stejně jako nastavují kroužky svým dětem – nastavili i sobě pravidelné cvičení. Aby našli sport, který je bude dlouhodobě bavit. Pohyb je základ spokojeného života a fitness sektor dnes nabízí velkou škálu aktivit – od klasické posilovny, přes skupinové lekce, pilates, jógu a nespočet dalších možností. Fitness už totiž dávno není činka, je to především zdraví a zábava,“ říká Jana Havrdová z České komory fitness, která #BEACTIVE DAY zaštiťuje.

23. září se tak česká fitness centra i některé bazény a sauny, po boku celé Evropy, zapojí do akce, kterou chtějí lidem co nejvíce přiblížit aktivity, které dnes nabízejí. „Načasování této akce je ideální, protože na podzim potřebujeme zvyšovat imunitu a nejlepším nástrojem pro ni je právě pravidelný pohyb. Každý z nás by se měl aktivně hýbat a ideálně několikrát týdně zamířit i do fitness centra, kde bude svou kondici zlepšovat pod odborným dohledem a v rámci společenské události, protože právě tou dnes návštěva fitness centra pro mnohé lidi je,“ dodává Jana Havrdová.

Fitka odstartují Evropský týden sportu
#BEACTIVE DAY tak na celém starém kontinentu odstartuje už 7. ročník Evropského týdne sportu. Ten se koná v celé Evropské unii pod heslem #BeActive a upozorňuje na fatální nedostatek fyzické aktivity v každodenním životě. Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise a jeho hlavním koordinátorem v ČR je Český olympijský výbor.

„Žijeme v době, kdy je téměř vše možné vyřešit z pohodlí domova od počítače. Od nákupu potravin až po komunikaci s rodinou a kolegy. Snižuje se tedy potřeba pohybu a tento negativní trend zapříčiňuje zvyšující se procento nemocí způsobených nedostatkem pohybu. Kromě nemocí, nedostatek pohybu negativně ovlivňuje sociální vztahy, schopnost soustředit se a učit se, ale i celkovou hospodářskou situaci. Evropský týden sportu je jedinečnou příležitostí, jak si vyzkoušet nepřeberné množství aktivit a sportů, které si lidé mohou oblíbit, začlenit je do svého každodenního života a zlepšit si svůj životní styl. Cílem sportovního prostředí, komerčního i nekomerčního, by dnes mělo být „rozhýbat“ a udržet v pohybu co nejvíc lidí, protože dnes více než kdy jindy potřebujeme zdravou populaci,“ upozorňuje Jana Havrdová.

Kulatý stůl pro zdravější Česko
Vrcholem Evropského týdne sportu pak bude ve čtvrtek 30. září Kulatý stůl českého fitness a sportovního prostředí a lékařů se zástupci hlavních politických stran. Hlavním tématem bude podpora pohybové aktivity a sportu jako politická i společenská priorita. Konferenci pořádá Česká komora fitness ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR. Odborníci budou diskutovat nad palčivými problémy, jako je změna společenského vnímání aktivního pohybu jako volnočasové aktivity a zapojení pravidelného pohybu do zdravotně-preventivní strategie České republiky. Konference bude přenášena on-line a vysílání bude zdarma.

Tip: V sobotu 29. září se v rámci Evropského dne sportu uskuteční #BEACTIVENIGHT, přátelský souboj mezi českým fitness sektorem a Českou obcí sokolskou! Každé zapojené fitness centrum a sokolovna připraví pro své klienty předem určené běžecké trasy a v podvečerních hodinách budou sbírat uběhnuté kilometry. Vítězem se stane tým, který společným úsilím zdolá delší trasu.

Více informací o akci #BEACTIVE DAY, seznam zapojených fitness center a informace o konferenci najdete na: https://komorafitness.cz/be-active-day/

Zdroj a foto: #BEACTIVE DAY, archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *