Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZe života

Tváře Primy věnovaly svá umělecká díla do charitativní aukce na podporu dokončení výstavby Domu Ronalda McDonalda pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí

Skupina Prima ve spolupráci s Galerií Cermak Eisenkraft pořádá 15. září charitativní aukci uměleckých děl známých tváří televize Prima. Celá výsledná částka poputuje Nadačnímu fondu Dům Ronalda McDonalda, který ji použije na vybavení domu, který se staví v areálu Fakultní nemocnice v Motole. Ten bude poskytovat útočiště i místo pro odpočinek rodinám zde dlouhodobě hospitalizovaných či vážně nemocných dětí. Do aukce se může zapojit široká veřejnost, probíhat bude od 1. září online na platformě LiveBid, která je dalším partnerem projektu.

Charitativní dražba výtvarných děl, která vytvořily známé osobnosti spojené s televizí Prima, si klade za cíl finančně podpořit Nadační fond Dům Ronalda McDonalda při pořízení vybavení domu, který nyní staví v areálu motolské nemocnice. Své obrazy do aukce věnovaly herečky Eva Burešová, Adéla Gondíková či Klára Cibulková, Regina Řandová, Bára Fišerová a Annette Nesvadbová, jež doplnily Pavlína Danková a Lenka Hornová. K nim se připojili herci Ota Jirák s Václavem Knopem a moderátor Petr Vágner. Uměleckou černobílou fotografii přidal i Igor Chmela a svou litografií přispěla herečka a výtvarnice Iva Hüttnerová. Nejmladší generaci pak na aukci zastupuje obraz influencerky Djany a akvarely dětí Lukáše Langmajera, kterým slavný herec při tvorbě pomáhal. Další položkou na aukci bude i návrh šatů vytvořený exkluzivně pro tuto příležitost známým módním návrhářem Osmanym Laffitou. Vydražitel či vydražitelka se pak může těšit na skutečné šaty tohoto významného návrháře dle vlastního výběru, které budou vyrobeny přesně na míru.

„Jsme nadšení z toho, kolik známých tváří mělo chuť a zapojilo se do tohoto našeho projektu na podporu dobré věci. Díla jsou krásná a originální a věříme, že se aukce zúčastní hodně lidí i fanoušků televize Prima. Celý výtěžek bude věnován na vybavení domu, který pomůže rodinám. Vždyť co je víc, než když může být rodina spolu, a to především v takových situacích, jako je onemocnění a hospitalizace dítěte,“ říká Ivana Pešatová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

„Skupina Prima dlouhodobě pomáhá vybraným organizacím i projektům, a to nejen mediálním prostorem či finančně, ale také zapojením známých tváří, které diváci znají z televizních obrazovek. Všechny tyto aspekty se nám propojily i v rámci charitativní dražby, kdy šestnáct známých tváří televize Prima věnovalo svá umělecká díla. Jejich vydražením podpoříme vybavení Domu Ronalda McDonalda v areálu motolské nemocnice, jenž poskytne potřebné zázemí pro rodiny dlouhodobě hospitalizovaných dětí. Věříme, že pro diváky bude možnost vlastnit originály od oblíbených tváří přitažlivá, a zároveň je bude těšit pocit, že podpořili dobrou věc,“ říká Aleš Pýcha, marketingový ředitel skupiny Prima.

Aukci, která se uskuteční 15. září, povede licitátor David Železný z Galerie Cermak Eisenkraft a zúčastní se jí partneři nadačního fondu, franšízanti restaurační sítě McDonald’s i další dražitelé. Televizi Prima zde budou reprezentovat herci ze seriálu Slunečná. Do aukce se mohou zapojit také všichni zájemci z řad široké veřejnosti, a to na aukčním portálu LiveBid (www.livebid.cz), kde bude dražba zahájena 1. září. LiveBid poskytl svůj prostor pro tuto aukci zcela zdarma.

„S Fakultní nemocnicí Motol spolupracovala galerie Cermak Eisenkraft na charitativních projektech již v minulosti, a i tentokrát jsme s radostí přijali možnost alespoň malým dílem přispět k tomuto významnému projektu. Díky Domu Ronalda McDonalda získají vážně nemocné děti možnost trávit co nejvíce času se svými nejbližšími. A to je hodnota, kterou nelze vyjádřit penězi ani jinou veličinou. Vydražitelé díky této aukci získají nejen výtvarné dílo, ale i oprávněný pocit, že k této hodnotě provždy přispěli,“ uvádí licitátor dražby David Železný.

Výtěžek dražby poputuje na konto Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, který letos na jaře zahájil stavbu domu v areálu Fakultní nemocnice v Motole. Ten bude určen rodinám zde hospitalizovaných dlouhodobě či vážně nemocných dětí. Rodinám tak poskytne zázemí a prostor pro odpočinek, co je však nejdůležitější – umožní jim být stále spolu i v nelehkých životních okamžicích. Stavba tohoto typu je první v České republice a potřebný prostor i soukromí poskytne v rámci jednadvaceti pokojů pro až čtyři členy každé rodiny, pro setkávání a vzájemnou podporu budou určeny společné prostory jako kuchyně s jídelnou, obývací pokoj, pro děti bude k dispozici herna, pro rodiče pracovna. Dům se stane součástí celosvětové sítě těchto zařízení, kterých je v současné době již téměř 400.

Fakultní nemocnice v Motole nebyla pro tento projekt vybrána náhodně – nachází se v ní největší onkologické a hematologické centrum pro děti a další specializovaná pracoviště, včetně Dětského kardiocentra. Navíc je většina dětských pacientů v Motole mimopražských.

„Když je rodina postavena před těžkou realitu dlouhodobé nemoci svého dítěte, je důležité, aby měla klid a co možná nejlepší podmínky k řešení nastalé situace. Toto zázemí poskytne náš Dům. Několik desítek milionů korun jsme již do výstavby vložili, ale další peníze jsou třeba ještě na jeho zařízení. Věříme, že aukce bude úspěšná a výtěžek nám pomůže dům vybavit tak, aby rodinám poskytoval co největší komfort a aby se v něm cítily co možná nejlépe,“ dodává Ivana Pešatová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

Kdo věnoval své dílo?:
Eva Burešová
Herečka a zpěvačka, hvězda seriálu Slunečná, kde představuje hlavní postavu Týnu, věnovala do aukce hned dva své obrazy. První z nich znázorňuje vesmír s planetou, druhý je barevnou abstrakcí.

Adéla Gondíková
Známá česká herečka, představitelka sestřičky Míši Kratochvílové v seriálu Sestřičky Modrý kód, kterou budou diváci vídat na obrazovkách Primy každou středu v novém seriálu 1. MISE. V aukci se nabízí její obraz srdce.

Klára Cibulková
Televizní a divadelní herečka, kterou diváci Primy znají ze seriálu Sestřičky Modrý kód, kde představovala právničku Zuzanu Kratochvílovou. Do dražby míří jedna její malba.

Regina Řandová
Herečka a dabérka, jejímž hlasem promlouvá například Angelina Jolie. Diváci televize Prima ji znají ze seriálu Slunečná, kde představuje Simonu Rokytovou. Dražit se bude její kresba tulipánů.

Annette Nesvadbová
Televizní a divadelní herečka, kterou budou diváci vídat na Primě v novém seriálu 1. MISE. Pochází ze známé herecké a výtvarnické rodiny. Do aukce jde malba jejího autoportrétu, na kterém se znázornila při hře na akordeon.

Iva Hüttnerová
Představitelka Běty v seriálu Slunečná je nejen herečkou, ale i známou výtvarnicí. Její díla jsou rozpoznatelná díky jejímu osobitému stylu. V aukci nabízíme její litografii znázorňující bruslaře.

Pavlína Danková
Známá moderátorka a dramaturgyně, která v současné době pracuje jako tisková mluvčí Fakultní nemocnice v Motole, věnuje do aukce své rozměrné abstraktní plátno. Pavlínu jste mohli vidět i ve známém pořadu televize Prima Prostřeno!.

Bára Fišerová
Herečka známá například ze seriálu Sestřičky Modrý kód, Modrý kód či Slunečná, která se navíc aktivně věnuje i výtvarnému umění, do aukce věnovala koláž/kresbu s názvem 8 a půl měsíce.

Lenka Hornová
Bývalá moderátorka, producentka a scenáristka již několik let pracuje na Primě jako ředitelka obsahu a stojí mimo jiné i za úspěchem Slunečné. Do charitativní aukce věnovala nádhernou malbu Květy ibišku.

Djany
Djany má perské kořeny a v České republice žije dvanáct let. Na sociálních sítích vystupuje pod přezdívkou Prostě Djany a je známá svými názorovými videi a tím, že říká vše otevřeně a bez obalu. Byla jednou z účastnic reality show LIKE HOUSE. Dražit se bude její malba s názvem Strážce noci.

Ota Jirák
Herec a dabér s nezapomenutelným hlasem Ota Jirák se výtvarnému umění věnuje ve svém volném čase. V aukci máme jeho kresbu. 

Václav Knop
Václava Knopa jste mohli na Primě vidět v seriálu Linka či ve Slunečné. Do aukce jde jeho malba krajiny. 

Lukáš Langmajer
Představitel Viléma Fialy ze Slunečné věnoval do aukce dva obrazy, na nichž pracoval se svými dětmi.

Igor Chmela
Další z herců, kteří mají za sebou role spojené s nemocničním prostředím. Igor Chmela si zahrál v Sestřičkách Modrý kód anesteziologa Viktora Žáka, ale uvidíte ho i v novém seriálu 1. MISE. V aukci nabídneme jeho černobílou fotografii.

Petr Vágner
Známý moderátor stanice CNN Prima NEWS a herec (např. Modrý kód) pomáhal zdravotníkům v době pandemie covidu-19 přímo na covidovém oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice. Do aukce věnoval svůj obraz.

Osmany Laffita
Slavný módní návrhář, u něhož šije mnoho českých i zahraničních celebrit, daroval do aukce šaty, které vytvoří na míru požadavkům vydražitele. Vydražitel přímo na aukci dostane kresbu originálního návrhu, podle něhož Osmany může (ale nemusí) skutečné šaty ušít. Osmanyho Laffitu můžete potkat v průběhu celého léta na tour Slunečné léto s Asombroso by Osmany Laffita, kde osobně představuje svou značku parfémů a kosmetiky.

Zdroj a foto: www.primadrazba.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *