Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Úspěch české výtvarnice Alexandry Hejlové: po roční pauze výstava v Rakousku a výstava v Galerii Salvador Dalí v Praze!

Známá česká výtvarnice Alexandra Hejlová, která má své obrazy v soukromých sbírkách skoro po celém světe, po víc jak roční pauze začíná opět vystavovat! Její první výstava bude 22. září 2021 v Dolním Rakousku ve městě Markt Piesting kde představí svá nová díla – nová plátna, novou kolekci ručně malovaných skleněných šperků, ručně malovaných oděvů a dalších děl z její tvorby. Výstavu slavnostně zahájí Iva Zierhofer, která výstavu organizuje, muž Alexandry Hejlové, zpěvák a hudebník Jindřich Kraus a slovenský zpěvák Peter Paul Pačut, který je nejuznávanějším celosvětovým protagonistou Freddyho Mercuryho, účinkoval ve 28 státech světa a je držitelem ocenění „Male Vocalist of The Year 2018/Mezinárodní mužský Hlas roku 2018“.

Po návratu z Rakouska hned čeká Alexandru Hejlovou jedinečná výstava v nádherných prostorách, v Galerii Salvador Dalí Enigma v Praze a to 18. října, kterou připravuje s ředitelkou galerie Irenou Limbergovou, kde mezi unikátními exponáty katalánského malíře Salvadora Dalího, představí svou  práci českému publiku. Pokud můžeme malinko prozradit, Alexandra na své výstavě představí i svou zcela novou tvorbu, což jsou návrhy divadelních kostýmů pro novou divadelní hru „Jsem krásná?“, kterou produkuje a vdechl jí život  zpěvák a herec Martin France, a pro kterou zároveň navrhla i scénu. Tato divadelní hra má slavnostní premiéru 11. října 2021 v Kulturním Domě Barikádníků.

Heidi, Veronika a výtvarnice Alexandra Hejlová

To ovšem není stále všechno. Alexandra pokračuje v práci ve svém Dětském kulturním centru v Praze na Letné, kde učí předškolní děti malovat, kreslit, tvořit a pracovat s hlínou v keramických dílničkách včetně hudební výchovy s Jindřichem Krausem a přes roční pauzu se snaží své centrum udržet. Jak sama říká: „ Je to prostě moje druhé dítě, mám ho již osm let a budu za něj bojovat, i když naprosté uzavření v době coronaviru mě málem položilo na lopatky, pokusím se toto místo pro děti uchovat“. Rovněž navázala spolupráci s režisérem Zdeňkem Kovářem, takže se jistě máme na co do budoucna těšit!

Zdroj a foto: Alexandra Hejlová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *