Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Muzeum v přírodě Zubrnice zve na Páru v muzeu

V sobotu 11. září ožije Muzeum v přírodě Zubrnice pořadem nazvaným Pára v muzeu.  V souladu s názvem programu bude v provozu parní lokomobila pro pohon zemědělských strojů. 

„Dům z Loubí pomohou oživit děti z Dětského  domova na Střekově. Během dne se bude péct v kachlovém sporáku a společně s dětmi nakrouháme zelí, které našlapeme do zelňáku. Využijeme k tomu i starý recept původních, německy mluvících obyvatel, kteří do zelí přidávali jalovec. Návštěvníci budou mít možnost nakrouhat jablka a vylisovat si čerstvý mošt. Využijeme k tomu jablka nasbíraná v muzejním sadu,“ pozvala na Páru v muzeu Jitka Ledvinková z Muzea v přírodě Zubrnice.

Muzeum v přírodě Zubrnice je pro návštěvníky otevřeno denně, s výjimkou pondělí, od 9.00 do 18.00. O víkendech a státních svátcích je možnost až do konce října přijet do Zubrnic, do muzea, historickým vlakem, který provozuje Zubrnická museální železnice.

Zdroj a foto: Muzeum v přírodě Zubrnice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *