Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Klobáskofest v pivovaru Velké Popovice s poslední letošní jízdou motoráku Kozel expres

Zpříjemněte si babí léto sobotním výletem za zábavou, poznáním, delikátními chutěmi a lákavými vůněmi. V malebném pivovaru Velké Popovice nedaleko Prahy se 18. září koná tradiční Klobáskofest. Zváni jsou všichni milovníci dobrého piva, jídla a tradičních řemesel.

Klobáskofest v areálu pivovarského parku nabídne ochutnávku regionálních klobáskových specialit s tradiční soutěží O nejlepší klobásku, k mání bude spoustu dalších dobrot, čerstvé pivo Velkopopovický Kozel přímo od zdroje. Připraveny jsou také ukázky práce bednářů pivovaru a kovářů.

Celý den budou probíhat oblíbené prohlídky pivovaru, zpestřené o degustaci piva Kozel Mistrův Pšeničnýa Velkopopovický Kozel Černý– a to každou hodinu od 11 do 16 hodin. Mimo jiné se dozvíte mnoho zajímavého z minulosti i současnosti pivovaru, zjistíte, jak a z čeho se vaří poctivé velkopopovické pivo, uvidíte stáčírnu lahví a sudů, expozici pivních obalů a na závěr pozdravíte živého maskota pivovaru kozla Oldu. Vstupenky doporučujeme zakoupit předem online na  https://www.kozel.cz/#pivovar/kozel-prohlidka

Klobáskofest bude zároveň poslední letošní příležitostí vychutnat si jízdu vláčkem Kozel expres – speciálním motorákem z řady 810 v retro nátěru z 80. let, který vyjíždí v 10:16 hodin z pražského Hlavního nádraží a odveze vás přímo do pivovaru. Jednosměrné jízdné činí 100 Kč. Během dne bude vláček pendlovat mezi zastávkami Strančice – Velké Popovice. Jízdenky v ceně 100 Kč můžete zakoupit předem na webu https://tickets.prazdroj.cz/kozel-expres

A před cestou domů nezapomeňte navštívit Kozlí obchůdek, kde si mimo originálních pivních suvenýrů můžete koupit také čerstvě stočené pivo Velkopopovický Kozel Černý nebo Mistrův ležák v jednolitrových patentních lahvích.

Pivovar Velké Popovice  
Ringhofferova 1, Velké Popovice

Zdroj a foto: www.kozel.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *