Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Film KAREL uvede do kin předpremiéra v plzeňském amfiteátru v obřích rozměrech

Celovečerní dokumentární film KAREL režisérky Olgy Malířové Špátové bude po vynuceném ročním odkladu uveden do českých a slovenských kin 7. října 2021. Ještě před tím ale proběhne velká předpremiéra filmu v amfiteátru Lochotín v Plzni, ve městě, kde se Karel Gott narodil. Speciální promítání, které snímek KAREL uvede do českých kin ve velkém stylu, se uskuteční v sobotu 18. září. Film na místě v 19 hodin představí režisérka filmu Olga Malířová Špátová, začátek filmu je pak v plánu na 19:30 hodin.

Film KAREL vnímáme jako událost nejen filmovou, ale i společenskou. Věříme, že do amfiteátru dorazí několik tisíc diváků a vytvoří neopakovatelnou atmosféru přímo v místech, kde Karel Gott několikrát rozdával radost během svých koncertů, “ říká za pořadatele Michal Šašek. „Kapacita amfiteátru je sedm tisíc míst,“ dodává Michal Šašek s tím, že 51,- korun z každé prodané vstupenky navíc pořadatelé věnují nadaci pro transplantaci kostní dřeně.

Jedinečnost plzeňské předpremiéry spočívá i v tom, že se film KAREL bude promítat na původní panoramatické plátno amfiteátru o rozměrech 26,4 x 10,3 metrů, které není v provozu už několik let. Po jeho obnově, k níž se přistoupilo právě pro promítání filmu KAREL, půjde o jedno z největších pláten v Česku.

„Promítání v Plzni je pro mě symbolické, protože se odehrává přesně dva roky poté, co jsem se naposledy sešla a natáčela s Karlem. Zároveň náš film představujeme divákům v Karlově rodné Plzni, nedaleko vsi, kde trávil dětství se svou milovanou babičkou, toulal se po kopcích a maloval. Raduju se, že po těžké době prožité v uzavřeném světě pandemie, může Karlův životní příběh dát lidem novou sílu a naději,“ těší se na promítání režisérka Olga Malířová Špátová.

Součástí programu bude i křest soundtracku s originálními nahrávkami písní, který Supraphon vydává oficiálně 1. října nejen na 2CD a digitálních formátech, ale také jako 3LP – tedy v unikátní podobě na klasických vinylových deskách jako trojalbum.

Pořadatelé spustili předprodej na www.plzenskavstupenka.cz

O FILMU
Celovečerní dokumentární film Karel přináší ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta. Renomovaná režisérka Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem Gottem po dobu celého jednoho roku a díky jeho upřímné otevřenosti vznikl nezvykle osobní až intimní pohled na život slavného zpěváka, jaký se doposud široké veřejnosti, ani jeho skalním příznivcům, nenaskytl. Zároveň v něm nechybí Gottův nadhled a humor.

Film Karel není a nemá být přehlídkou nesporné slávy Karla Gotta a jeho pěveckého talentu a úspěchů. Režisérka Olga Malířová Špátová vstoupila se svou kamerou tam, kde sláva končí a kde se z fenomenálního Zlatého slavíka Karla Gotta stává pouze Karel, nadšený malíř, milující manžel a táta svých dcer. Tvůrci totiž zachytili Karla Gotta nejen při jeho vystoupeních nebo při setkáních s fanoušky u nás i v Hamburgu, ale především v jeho domácím prostředí. Ať už v Praze, na chalupě, nebo na vsi, kde trávil dětství. Zpěvák se ve filmu vydává po stopách svého života na místa, která sehrála v jeho životě důležitou roli. Odhaluje neznámé zákulisí koncertů, i svůj život s rodinou a soukromí, které si jinak snaží s pokorou a láskou chránit. Díky upřímné otevřenosti Karla Gotta mohou diváci vidět autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečekaných vzpomínek. „Náš film nesmí být nuda,“ říkal během natáčení Karel Gott režisérce, která využila i množství málo známých archivních materiálů.

 „Olga má velký dar natáčet se svým úzkým týmem tak, že jsme se častokrát nechali unést spontánní atmosférou a přirozeně jsme ji vpustili do našeho soukromí, díky čemuž jsem se rozpovídal o tématech poměrně důvěrných. Se svým manželem, kameramanem Janem Malířem, se tak vlastně stali součástí naší rodiny,“ říkal sám Karel Gott při posledních dnech natáčení.

„Filmu se věnoval s neobyčejnou energií a upřímností, přinášel nápady, přál si, aby filmová interpretace jeho života a tvorby byla autentická a pravdivá. Chceme vytvořit otevřený film o člověku s výjimečným nadáním, ale i neuvěřitelně skromnou, slušnou a laskavou povahou,“ uvádí k filmu jeho autorka Olga Špátová. „Myslím, že skutečnost, že procházel těžkou nemocí, je důvodem k tomu, že byl Karel ve svých názorech na život otevřený a pokorný,“ dodává Špátová.

ČR  – 2020;
Délka: 127 minut
Žánr: dokumentární
Premiéra: 7. října 2021
Režie: Olga Malířová Špátová

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *